Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 czerwca 2026 00:22
Reklama

Ze Słoikiem po Radomiu

Ze Słoikiem po Radomiu. Na Borkach, jak nad Gardą
Ze Słoikiem po Radomiu. Na Borkach, jak nad Gardą
Mój szef śmieje się ze mnie. Śmieje się, jak z zięć z teściowej, kiedy ta pyta, czy ładnie wygląda. A śmieje się dlatego, że zalew na Borkach porównałem do włoskiej Gardy. Wczoraj, 08:00    3
Ze Słoikiem po Radomiu. Baraki dla bogaczy, czyli rzecz o radomskich kortach
Ze Słoikiem po Radomiu. Baraki dla bogaczy, czyli rzecz o radomskich kortach
Sentymentalna podróż po Radomiu byłaby powierzchowna i niepełna, gdybym nie opowiedział Wam o miejscach, w których rodziła się moja miłość do sportu. Miejscach, których niestety, dziś w naszym mieście już nie ma. 29.05.2026 12:00    2
Ze Słoikiem po Radomiu. Wojna na Broni i wodny slalom w podkoszulce ojca
Ze Słoikiem po Radomiu. Wojna na Broni i wodny slalom w podkoszulce ojca
Pamiętam, jak bałem się siedzieć na torze kolarskim na Broni. Nie wiem dlaczego. Ale bałem się strasznie. Czy, że się zsunę i pokaleczę na tym betonie, czy z innego powodu? Zabijcie mnie, nie mam pojęcia. Tak mi to przyszło do głowy, kiedy wpadłem na pomysł, żeby napisać o obiektach sportowych z mojej młodości. Obiektach, które dziś żyją już tylko we wspomnieniach starszych kibiców. 24.05.2026 14:00    1    1
Ze Słoikiem po Radomiu. Placki z Balatonu
Ze Słoikiem po Radomiu. Placki z Balatonu
To był nasz rytuał. Coś niezmiennego, czego nie zakłóciłaby epidemia dżumy, czarnej ospy czy innej zarazy. Sobotnie turnee z ojcem po radomskich restauracjach. 15.05.2026 11:05    2    3
Ze Słoikiem po Radomiu. Tęsknota za Odeonem
Ze Słoikiem po Radomiu. Tęsknota za Odeonem
Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy w trakcie wędrówek po Radomiu, to duma, że miasto przez dwie dekady wypiękniało. Stało się nowoczesne. Europejskie. Że zapraszając do niego gości, mamy się czym pochwalić. Większość zmian jakie tu zaszły, zdecydowanie poprawiła urodę Radomia. Ale nawet jeśli estetycznie miasto wygląda o niebo korzystniej, to nie każda nowość mi się podoba. 08.05.2026 08:00    4    2
Ze Słoikiem po Radomiu. Garniturek z pawilonów
Ze Słoikiem po Radomiu. Garniturek z pawilonów
Podróż sentymentalna po Radomiu trwa. Po latach odkrywam rodzinne miasto na nowo. I z każdym krokiem coraz bardziej się w nim zakochuję. 01.05.2026 08:40    4    1
Ze Słoikiem po  Radomiu. W poszukiwaniu gościnnej Wali
Ze Słoikiem po Radomiu. W poszukiwaniu gościnnej Wali
Z rodzinnym miastem, do którego wraca się po latach nieobecności, jest trochę jak z dawną narzeczoną. Przed odkrywaniem na nowo starych miejsc pojawia się ekscytacja niczym na randce z gatunku „powrót do przeszłości”. Niepewność, czy to co się zobaczy wpisze się w obrazy namalowane w pamięci i w wyobraźni, czy też zdecydowanie rozminie się z oczekiwaniami. 24.04.2026 08:00    2
Ze Słoikiem po Radomiu. Szanujmy to, co nasze!
Nasz komentarz
Ze Słoikiem po Radomiu. Szanujmy to, co nasze!
W świadomości Polaków Radom zajął miejsce Wąchocka. Stał się miastem memem. Przedmiotem drwin, żartów i komentarzy raczej niskiego sortu. Smutne to, ale  jego twarzą jest „chytra baba”, która w trakcie miejskiej wigilii zgarniała ze stołów wielkie butle oranżady. 17.04.2026 12:00    6
Reklama