Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Drużyna Roberta Prygla

Drużyna Roberta Prygla

W sobotę (02.03) na pl. Corazziego radomianie mogli poznać kandydatów do rady miejskiej, którzy będą startowali z list Komitetu Wyborczego Wyborców Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla. Była to także okazja do zaprezentowania programu, który Robert Prygiel planuje zrealizować po wygranych wyborach samorządowych. 

- Chciałem dziś przedstawić "5 Konkretów Prygla" -  mówił na pl. Corazziego kandydat na prezydenta Radomia. - Po pierwsze, jako sprawny menadżer zawsze wiem o tym, że żeby do czegoś się zabrać, to pierwsza podstawowa rzecz to audyt. Zrobimy prawdziwy audyt miasta. Ogłosimy i pokażemy mieszkańcom realne zadłużenie miasta, realne problemy spółek miejskich.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/prygiel-ogloszenie-kandydatow-do-rady-miejskiej-zdjecia/99112

Drugi istotny aspekt, który Prygiel zamierza podjąć po wygranych wyborach, to zachęcenie młodego pokolenia do pozostania w Radomiu. - Mam tu na myśli konkretne działania, które mają zatrzymać młodzież w naszym mieście i pokazać, że Radom może być miastem przyszłości, że bez nich on się nie rozwinie. Mamy wiele ambitnych projektów - tłumaczył Prygiel.

Kandydat na prezydenta mówił także o dążeniu do powstania rządowego programu rozwoju radomskiego ośrodka akademickiego. - Nasz radomski uniwersytet akademicki ma być magnesem dla młodzieży. Tu mają się uczyć dzieci i młodzież z całej Polski, żeby później po nauce zostać w Radomiu - mówił Robert Prygiel. - Uruchomimy miejski program młodych naukowców i będziemy poszukiwać specjalistów. Będziemy chcieli przy pomocy uniwersytetu wprowadzić funkcje akademickie w centrum miasta, żeby nasza ulica Żeromskiego ożyła i była centrum spotkań młodzieży.

Trzeci punkt "5 Konkretów Prygla" dotyczy zdrowia. - Radom potrzebuje dziś radykalnej zmiany służby zdrowia. My jako miasto mamy jeden z najniższych współczynników łóżek na mieszkańca, mamy niedobór lekarzy i sprzętu. My jako nowa drużyna Prygla doprowadzimy do tego, że w Radomiu powstanie duży, nowoczesny uniwersytecki szpital kliniczny przy udziale naszego uniwersytetu. Tam musimy szkolić nowych lekarzy, którzy tu z nami zostaną. Doprowadzimy do tego, że finansowanie i utrzymanie tego klinicznego szpitala będzie po stronie środków centralnych - mówił kandydat na prezydenta Radomia. - Zapewnimy też atrakcyjne warunki dla lekarzy, rezydentów i całej służby medycznej. Mamy w planach budowę dla nich mieszkań socjalnych.

https://www.cozadzien.pl/radom/robert-prygiel-kandydatem-na-prezydenta-radomia/98610

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Czwarty punkt konkretów Prygla dotyczy komunikacji miejskiej. - Stworzyliśmy strategię miasta 15-minutowego. Chcemy pokazać, że w Radomiu komunikacja może być szybka, czysta i tania. Komunikacja dla mieszkańców Radomia różnych grup, a może i dla wszystkich, może być bezpłatna. Niech ludzie, którzy do nas przyjeżdżają, płacą więcej za komunikację, a nie mieszkańcy. Chcemy także stworzyć sieć parkingów miejskich wielopoziomowych - informował Robert Prygiel. - Mamy w planach także budowę nowych dróg i remont tych, które są w złym stanie. Co ważne, będziemy prowadzić nadzór nad każdą inwestycją, bo to kulało w ostatnich latach w Radomiu.

Ostatni punkt dotyczy bezpieczeństwa i porządku. - Dobry gospodarz nie zamyka się w urzędzie, tylko otwiera się na ludzi i ich słucha. Dobry gospodarz to taki, który ma świadomość, że musi się poświęcić dla pracy dla mieszkańców i powinien być częściej w urzędzie niż za granicą na wycieczkach. Ja takim gospodarzem będę - zapewniał Robert Prygiel. 

Jak podkreślił Robert Prygiel, marzeniem jego i całej drużyny, jest także stworzenie w Radomiu otwartej pływalni miejskiej dostępnej dla mieszkańców. - Jeśli taka mogła powstać w Kozienicach, Pionkach, Puławach, to nie wiemy czemu nie może powstać w Radomiu - mówił Robert Prygiel. - Marzy nam się także, żeby powstał w Radomiu amfiteatr z prawdziwego zdarzenia i filharmonia.

Szczegóły dotyczące "5 Konkretów Prygla" zostaną podane wkrótce, m.in. podczas spotkań z mieszkańcami.

https://dami24.pl/wiadomosci/druzyna-roberta-prygla/28895

 

Podczas sobotniej konferencji zaprezentowane też kandydatów do Rady Miejskiej w Radomiu:

OKRĘG NR 1

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
 1. WOJCIECH BERNAT- nauczyciel z wieloletnim stażem pracy w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu, dyrektor dwóch kadencji tej szkoły. Zakochany w Radomiu, żonie Annie i czwórce dzieci, znający partie polityczne jak mało kto, dlatego zdeklarowany bezpartyjny.
 2. PAWEŁ CZARNOTA - prawnik zajmujący się bankowością i finansami, sędzia piłkarski, członek stowarzyszenia "Biegiem Radom"
 3. KATARZYNA SKOWIERZAK - żona, matka dwóch wspaniałych synów. Ekonomistka z rozsądku - menadżer zespołu rockowego z wyboru .Wierzy w moc Radomia bo to, jak mówi - mój dom!
 4. MACIEJ URBAN - przedsiębiorca z Radomia, szczęśliwy mąż, działacz w bezpartyjnych samorządowcach.
 5. ANETA SUJKA - wieloletnia dziennikarka i prezenterka telewizyjna, szczęśliwa mama i żona. Propagatorka dietetyki i zdrowego żywienia wśród młodzieży.
 6. DANIEL WYDRA - student prawa, wielokrotny mistrz Polski oraz finalista mistrzostw świata i Europy w tańcu latynoamerykańskim. Obecnie nauczyciel tańca
 7. ZUZANNA PRYGIEL - studentka, specjalistka ds. social media i właścicielka swojego pierwszego start-upu. Kreatywna, aspirująca na liderkę, otwarta na zmiany.

OKRĘG NR 2

 1.  ŁUKASZ BIAŁCZAK - radomianin od urodzenia, mąż, ojciec dwójki córek. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, menedżer, ekonomista, kierownik licznych projektów edukacyjnych promujących kształcenie zawodowe. Zaangażowany w działalność społeczną i gospodarczą promującą polskie produkty i przedsiębiorczość.  Od 2016 roku zarządza największą organizacją pracodawców w regionie radomskim, skupiającą najlepsze firmy regionu.
 2. MATEUSZ GŁUCH -  od urodzenia mieszka w Radomiu, ukończył studia na wydziale nauczycielskim,  mąż i ojciec dwójki dzieci, sportowiec, brązowy medalista  na Mistrzostwach Świata i pięciokrotny Mistrz Polski w Kickboxingu.
 3. TOMASZ CHUCHAŁA - mąż, ojciec dwóch synów, nauczyciel, przedsiębiorca, wolontariusz, lider osób z Ruchu Dobrobytu i Pokoju.
 4. MAGDALENA MACIASZCZYK - żona i matka dwojga dzieci, babcia dwojga wnucząt, przedsiębiorca.
 5. CEZARY GUZAL - ojciec syna i córki, mąż nauczycielki, biegły przy sądzie okręgowym w Radomiu, rzeczoznawca samochodowy.
 6. ADA PAWŁOWSKA - rodowita radomianka, lada moment inżynier informatyk,  od pięciu lat aktywna zawodowo. Wspomaga charytatywnie szczególnie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Chce zmienić Radom w miasto, z którego młodzi już nie będą wyjeżdżać, a nawet przyjeżdżać z innych części kraju.
 7. MAŁGORZATA FAVORITO – z domu Czortek, wnuczka honorowego obywatela Radomia. Ukończyła Zarządzanie Biznesem w College'u w Sydney. Mama 14-nastoletniej córki. Pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Komendzie Wojewódzkiej PSP Radom,  Przewodnicząca OPZZ Konfederacji Pracy. Jej największą pasją jest taniec.

OKRĘG NR 3

 1. ANNA SZWED - spełniona żona i matka dwóch synów, od 17 lat pracownik Poczty Polskiej S.A.
 2. WIOLETTA KOPANIA - ekonomistka, handlowiec, działacz społeczny na rzecz praw człowieka, zawsze blisko potrzeb Radomian.
 3. PIOTR NYK - mikroprzedsiębiorca lokalny  z wiedzą ogólną znający również schemat funkcjonowania struktur samorządowych i mechanizmów ich działania. Nie unika trudnych pytań zostawiając je bez odpowiedzi.
 4. AGNIESZKA GIERWATOWSKA - nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem, ławnik w Sądzie Rejonowym, aktywna charytatywnie i społecznie. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Senatu RP i Medalem KEN. Nominowana do tytułu Nauczyciela Roku w Polsce i Dobroczyńcy Roku w Radomiu.
 5. WOJCIECH ŻALIŃSKI - szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej, od 18 lat dumny mieszkaniec Radomia. Siatkarski mistrz Polski oraz dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.
 6. AGNIESZKA BIAŁKOWSKA - nauczycielka z wieloletnim stażem, doświadczona lektorka języka angielskiego, pedagożka specjalna, a także działaczka społeczna, dla której najważniejsze jest dobro, zdrowie i rozwój dzieci.
 7. ŁUKASZ MISZTAL - chrześcijanin, radomianin od urodzenia, działacz społeczny, pracownik samorządowy, dziennikarz.

OKRĘG NR 4

 1. DARIUSZ KOSIOR - profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kardiolog, kierownik Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego z Pracownią Elektrofizjologii Klinicznej, Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. To również kierownik medyczny wyprawy Polskie Himalaje w 2018 roku.
 2. ANDRZEJ PAWLUCZYK - wieloletni  dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, obecnie samorządowiec, sekretarz gminy Jedlińsk.
 3. FILIP WALIGÓRSKI - lider,  struktur Bezpartyjnych Samorządowców w regionie radomskim, działacz społeczny i były dziennikarz.
 4. KATARZYNA PIASEK - Radomianka od urodzenia, z wykształcenia administratorka, właścicielka własnego salonu kosmetycznego, mężatka, mama dwójki dzieci.
 5. KAMILA BEDNARUK - wspierająca  żona i matka, kobieta przedsiębiorcza, cierpliwa, empatyczna i otwarta na drugiego człowieka.
 6. MARTA WILCZYŃSKA - mgr sztuki, społecznik, redaktor. Stowarzyszenie w Mocy
 7. MICHAŁ ŻEROMIŃSKI - urodzony i wychowany w Radomiu, zawodowo związany ze sportem - boks to jego codzienność, praca i pasja.

OKRĘG NR 5

 1. ROBERT PRYGIEL - radomianin z krwi i kości, były sportowiec, trener, obecnie menadżer, kochający mąż i ojciec trójki dzieci.
 2. MARTA MARKOWSKA - otwarta na świat i ludzi działaczka społeczna, szczęśliwa żona i matka
 3. KRYSTIAN AMANOWICZ - niezależny działacz społeczny, który podczas pandemii zagwarantował pomoc prawną lokalnym restauratorom i hotelarzom.
 4. ANDRZEJ SZPILSKI - magister inżynier, przedsiębiorca, obecnie na zasłużonej emeryturze. Mąż, tata, dziadziuś z ogromnym sercem, energią i chęcią do działania. Pasjonat sportu, historii, geografii i wszechstronnej wiedzy o świecie.
 5. KATARZYNA CZAJKOWSKA-WIĘCASZEK - żona i matka dwóch dorosłych synów, specjalistka od komunikacji i marketerka z wieloletnim doświadczeniem, która lubi żyć i pracować w Radomiu.
 6. MIKOŁAJ KURBIEL - z urodzenia Radomianin, z wykształcenia - urbanista i kilkuletni pracownik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, z zamiłowania - działacz społeczny, a osobiście - dumny ojciec. Radnym miejskim chce zostać by służyć miastu, które kocha i jego mieszkańcom.
 7. EWA WIJATKOWSKA - Radomianka, przedsiębiorca, promotor zdrowego stylu życia, mama dwójki dzieci.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy