Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 15 grudnia 2025 14:11
Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej po zakończeniu budowy ronda. Nowe trasy i przystanki od 19 grudnia

Po zakończeniu prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego w Radomiu, od piątku 19 grudnia 2025 roku zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tej części miasta. Autobusy linii 1 oraz N2 powrócą na swoje docelowe, stałe trasy prowadzące przez ulicę Szklaną. Jednocześnie przy ulicy Zbrowskiego uruchomiony zostanie nowy przystanek, z którego korzystać będą pasażerowie linii 10 i 17.
Zmiany w komunikacji miejskiej po zakończeniu budowy ronda. Nowe trasy i przystanki od 19 grudnia

Źródło: MZDiK

Autobusy linii 1 i N2 w obu kierunkach będą kursowały trasą: ul. Żeromskiego, nowe rondo turbinowe, Żeromskiego (jezdnia wzdłuż wiaduktu), rondo Zapały, Szklana oraz Struga. Wraz z przywróceniem tych tras ponownie zaczną funkcjonować przystanki: Szklana / PKP Radom Wschodni 01 i 02, Szklana / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach), a także Szklana / Struga 05 w kierunku ulicy Żeromskiego.

Trasy linii 10 i 17 w rejonie ulicy Zbrowskiego pozostaną bez zmian, jednak pasażerowie zyskają nową infrastrukturę przystankową. Uruchomiony zostanie nowy przystanek Zbrowskiego / Kolberga 01 w kierunku ulicy Żeromskiego. Ponadto wprowadzone zostaną korekty nazw i numerów kilku istniejących przystanków, m.in. zmiana nazwy przystanków przy Leśniczówce oraz korekty numeracji przystanków przy ulicach Olsztyńskiej, Zientarskiego i Gołębiowskiej.

Jak podaje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, nowy przystanek przy skrzyżowaniu ulic Zbrowskiego i Kolberga ma poprawić dostęp do komunikacji miejskiej dla mieszkańców wschodniej części Śródmieścia. Dotychczas odległość pomiędzy najbliższymi przystankami w tym rejonie sięgała nawet 720 metrów. Już wcześniej dostępność komunikacyjna została częściowo poprawiona dzięki uruchomieniu przystanków w rejonie PKP Radom Wschodni.

Skierowanie autobusów linii 1 na ulicę Szklaną przełoży się również na lepszą obsługę osiedla Nad Potokiem. Kursy w centralnej części osiedla będą realizowane nawet co 20 minut, zamiast dotychczasowych około 30 minut. Z kolei obsługę ulicy Zbrowskiego zapewnią linie 10 i 17, których łączna częstotliwość w godzinach szczytu wyniesie około 12 minut.

Wraz ze zmianami tras skorygowane zostaną rozkłady jazdy linii 1 i N2. Nowa organizacja zacznie obowiązywać od około godziny 4.30 w nocy z 18 na 19 grudnia. Nocna linia N2 wykona jeszcze wszystkie kursy przez ulicę Zbrowskiego, natomiast stała trasa zacznie obowiązywać od pierwszych porannych kursów linii 1.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama