Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 23 czerwca 2025 14:40
Reklama BAIKA czyste powietrze

Jak zdobyć pracę w controllingu?

  • Źródło: Artykuł sponsorowany

Controlling w przedsiębiorstwie to bardzo ciekawe pojęcie, które obejmuje szeroko rozumianą kontrolę procesów finansowych zachodzących w firmie. Osoba, która chce rozpocząć swoją karierę zawodową w tej specjalizacji, powinna zdobyć niezbędne kwalifikacje, korzystając z dostępnych kursów i szkoleń. W dalszej części artykułu napiszemy, w jaki sposób można zostać specjalistą ds. controllingu i jakie zagadnienia należy poznać, aby móc nie tylko "utrzymać się" na tym stanowisku, ale też awansować.

Na czym polega controlling? Jakie są obowiązki kontrolera finansowego?

Controlling to proces, którego celem jest przejrzystość finansów w przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Osoba na tym stanowisku musi wiedzieć, jak sporządzać najważniejsze raporty finansowe, analizować informacje docierające z pozostałych działów firmy (np. księgowość, dział płac), a także współtworzyć standardy prawidłowego zarządzania finansami.

Osoba, która sprawdzi się na tym stanowisku, może w przyszłości stać się cenionym dyrektorem finansowym, i tym samym mieć realny wpływ na to, co dzieje się w danym przedsiębiorstwie.

Jak zostać kontrolerem finansowym w przedsiębiorstwie?

Jeśli marzysz o stanowisku kontrolera finansowego, to z pewnością będziesz potrzebował solidnej podstawy merytorycznej, podpartej odpowiednią dokumentacją. Taką możliwość może dać Ci wyłącznie tematyczny kurs, po którego zdaniu zostanie przeprowadzony egzamin pisemny. Kurs ten (wraz z egzaminem) powinien być zgodny pod względem merytorycznym z wymogami na stanowisko Kontroler Finansowy (kod zawodu 241107).

Fundacja Rozwoju Rachunkowości organizuje kurs kontroler finansowy, który zapewnia kompleksową wiedzę merytoryczną umożliwiającą pracę na wybranym stanowisku.

Czego dowie się kursant wybierający ten kurs?

  • Po pierwsze zapozna się on z elementarnymi zagadnieniami dotyczącymi sporządzania i analizy raportów finansowych.
  • Po drugie, nauczy się wytyczać nowe standardy w polityce finansowej przedsiębiorstwa.
  • Po trzecie, posiądzie umiejętność sporządzania analiz oraz raportów finansowych.
  • Po czwarte pozna podstawowe zasady polityki finansowej przedsiębiorstw.
  • Po piąte nabędzie umiejętności, które umożliwią mu przygotowywanie strategii działań o charakterze inwestycyjnym.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie dla specjalistów ds. controllingu finansowego?

Osoba, która zdecyduje się na udział w szkoleniu organizowanym przez Fundację Rozwoju Rachunkowości, zdobędzie szereg praktycznych umiejętności, które przydadzą się jej nie tylko w pracy kontrolera, ale również księgowego i specjalisty z dziedziny finansów. Kurs kontroler finansowy to baza merytorycznej wiedzy, obejmującej m.in.:

  • kontroli działalności komórek finansowych w przedsiębiorstwie,
  • znajomość procedur weryfikacji procesów księgowości zarządczej ze standardami obowiązującymi w firmie,
  • umiejętność kontrolowania przepływów pieniężnych w obrębie przedsiębiorstwa,
  • znajomość procedur analitycznych w kontekście raportów finansowych firmy.

Dla kogo są nasze szkolenia i kursy?

Naszą ofertę dydaktyczną kierujemy do osób, które są zainteresowane objęciem stanowiska kontrolera finansowego w przedsiębiorstwie lub instytucji, a także do osób, które pracują już w działach finansowo-księgowych i chcą w ten sposób poszerzyć posiadany zasób wiedzy. Kurs dla kontrolerów finansowych jest również dedykowany osobom, które zajmują określone stanowiska kierownicze i jednocześnie chcą poszerzyć swoją wiedzę, aby poszerzyć możliwości komunikacji z pozostałymi specjalistami wchodzącymi w skład działu lub zespołu.

Chcesz rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe w przestrzeni finansów i księgowości? Kurs na kontrolera finansowego jest właśnie dla Ciebie!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama