Radomiak Radom - Piast Gliwice (relacja LIVE)

1:1 (0:0)
Pedro Henrique 54 - Michał Chrapek 73 (k).

Relacja live

Łukasz Kościelniak, serdecznie dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejny mecz Radomiaka w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W niedzlelę, 17 września "Zieloni" na wyjeździe zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

90+7'

Koniec spotkania. Radomiak Radom remisuje z Piastem Gliwice 1:1. W doliczonym czasie gry nie wydarzyło się nic wartego uwagi. Podział punktów wydaje się sprawiedliwy.

90'

Sędzia doliczył siedem minut.

89'

Daleki wrzut z autu Abramowicza, ale Rossi nad bramką.

86'

I już świetna akcja Ediego Semedo! Dośrodkowanie w pole karne, ale odchylony Rocha przenosi piłkę nad bramką.

85'

Podwójna zmiana w Radomiaku: Edi Semedo za Henrique, Cestor za L. Semedo.

84'

Seria błędów pod polem karnym Radomiaka, strzela Gabriel Kirejczyk, ale na szczęście pewnie interweniuje Posiadała.

82'

Dzisiejsze spotkanie obserwuje 8481 widzów.

82'

Żółta kartka dla Chrapka.

81'

Dwie zmiany w Piaście: Damian Kądzior i Alexandros Katranis wchodzą na boisko, schodzą Krykun i Holubek.

80'

Jest zapowiada zmiana. Rocha wchodzi za Castanedę.

79'

Do wejścia przygotowuje się Leonardo Rocha.

74'

Kolejny kartonik dla piłkarza Radomiaka. Tym razem Christos Donis.

73'

Do piłki podszedł Chrapek i niestety pokonał Posiadałę.

71'

I żółta kartka dla Cichockiego za faul.

71'

Niestety, rzut karny dla Piasta.

70'

Sędzia sprawdza VAR... Chodzi o przewinienie w polu karnym Radomiaka.

65'

Zmiana w Radomiaku. Schodzi Rafał Wolski, w jego miejsce Luis Machado.

64'

To powinno być 2:0! Świetne przyjęcie Semedo, reprezentant Republiki Zielonego Przylądka wyszedł sam na sam z Plachem, ale niecelnie trafił w piłkę i ta minęła słupek bramki Piasta.

63'

Pierwsza zmiana w Piaście. Schodzi Patryk Dziczek, w jego miejsce Gabriel Kirejczyk.

63'

Długie zagranie do Wolskiego, ten odegrał do Castanedy, ale Kolumbijczyk sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

59'

Z dystansu próbował Patryk Dziczek, ale wprost w Posiadałę.

54'

I MAMY GOLA DLA RADOMIAKA! Abramowicz z boku boiska dośrodkował idealnie na głowę Henrique, który nie dał szans Plachowi.

50'

Sprzed pola karnego uderza Michał Chrapek, minimalnie nad bramką Posiadały!

46'

Rozpoczęła się druga część tego pojedynku, obydwie ekipy bez zmian.

To była dobra i emocjonująca połowa. Dużo działo się pod bramką Posiadały i Placha, w poczynianiach Radomiaka dużo nerwowości, co przekładało się na okazje dla Piasta.

Koniec pierwszej połowy. Radomiak remisuje bezbramkowo z Piastem.

45'

Ale zagotowało się w naszym polu karnym! Zawodnicy Piasta o krok od skierowania piłki do siatki z bliskiej odległości, na szczęście odgwizdany faul na jednym z obrońców Radomiaka.

44'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, głową Jakub Czerwiński, ale świetną paradą popisał się Posiadała.

43'

Wślig Rafała Wolskiego i faul, sędzia Przybył ukarał go żółtą kartką.

40'

Indywidualny popis Ameyaw w polu karnym i strzał na bramkę, broni Posiadała.

38'

Pierwsza żółta kartka w tym pojedynku. Ukarany nią Rossi, który sfaulował Krykuna.

37'

Rzut rożny, futbolówka spada pod nogi Rossiego, który nożycami przenosi ją nad poprzeczką.

36'

Znów blisko Radomiak! Dośrodkowanie Semedo, głową Henrique, ale Plach odbija ten strzał nad poprzeczką.

28'

Dośrodkowanie Wolskiego, Henrique głową nad bramką.

27'

Na szczęście nasi gracze wybili piłkę, a Frank Castaneda ruszył z kontrą. Będzie korner dla Radomiaka.

26'

Faul Jana Grzesika z boku pola karnego. Będzie dobra szansa dla Piasta.

23'

Rzut rożny dla gości, głową uderza jeden z zawodników Piasta, ale broni Posiadała.

21'

Piękna indywidualna akcja Semedo, zagranie do Rafała Wolskiego, który niestety uderzył zbyt lekko. Futbolówkę pewnie wyłapał Plach.

20'

Kolejna strata pod własnym polem karnym przy rozegraniu piłki. Sprzed szesnastki uderzył Grzegorz Tomasiewicz, ale obok słupka.

16'

Kolejna akcja Piasta. W pole karne wbiegł Arkadiusz Pyrka, jego strzał zablokowano, a dobitka głową Serhija Krykuna była zbyt lekka, by zaskoczyć naszego golkipera.

13'

W świetnej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw, ale dobrze jego strzał w sytuacji sam na sam obronił Posiadała. Dobijał jeszcze Jorge Felix, ale obok słupka.

5'

Ale błąd Luizao! Krótkie rozegranie piłki w polu karnym, Albert Posiadała podał do Brazylijczyka, który stracił piłkę. Natychmiast przejął ją jeden z graczy gości, który na szczęście nie trafił w bramkę!

4'

Świetna okazja dla Radomiaka! W pole karne dośrodkował Dawid Abramowicz, strzał głową Pedro Henrique spadł idealnie na nogę Lisandro Semedo, który huknął z woleja. Niestety, wprost w Frantiska Placha, który odbił futbolówkę na rzut rożny.

1'

Rozpoczynamy sobotni pojedynek!

Piłkarze obydwu drużyn już wychodzą na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Wójcik oraz Maciej Kosarzecki. Sędzią technicznym będzie Grzegorz Kawałko. Na wozie VAR Paweł Malec.

Dla porównania, Radomiak z dziewięcioma punktami jest na 8. miejscu w tabeli.

W tym sezonie w sześciu rozegranych do tej pory meczach Piast Gliwice wygrał zaledwie raz - pokonał mistrza Polski, Raków Częstochowa 2:1. Do tego zanotował cztery remisy (z Ruchem Chorzów, Cracovią, Górnikiem Zabrze oraz Stalą Mielec) oraz jedną porażkę (z Lechem Poznań). Tym samym ekipa Aleksandara Vukovicia z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli.

W porównaniu do poprzedniego meczu ze Stalą Mielec (porażka 0:2) w podstawowym składzie Radomiaka jedna zmiana: na ławce usiadł Edi Semedo, w jego miejsce wszedł Frank Castaneda.

Znamy już składy obydwu drużyn!

Radomiak: Posiadała - Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - L.Semedo, Donis, Wolski, Luizao, Castaneda - Henrique.

Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Holubek - Ameyaw, Tomasiewicz, Chrapek, Dziczek, Krykun - Felix.

Dzień dobry Państwu ze stadionu przy ul. Struga! Już za nieco ponad 30 minut rozpocznie się mecz 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom podejmie przed własną publicznością Piast Gliwice. Na to spotkanie zaprasza serdecznie Łukasz Kościelniak!