Piłka meczowa! Abramowicz podał do Grzybka, ale jego główka ponad poprzeczką!

Ostatnie minuty meczu i rozpaczliwa obrona Miedzi

Na spalonym złapany Semedo

85'

Głową strzelał Feliks, ale tuż ponad poprzeczką

Miedź wciąż broni dostępu do włąsnej bramki. Przypominamy, że wciąż gra w osłabieniu!

83'

Lenarcik zabawił się w polu karnym, ale opanował futbolówkę

Tu jeszcze sporo sie będzie działo! Radomiak wciąż atakuje i nie opuszcza połowy Miedzianki!

81'

Kto wie, czy nie ejszcze piękniejszy strzał Abramowicza, niz przewrotka Śliwki. Obrońca potężnie uderzył pod poprzeczkę z ostrego kąta, a piłka wpadła do siatki!

Abramowicz!!!

80'

Gulen zablokował uderzenie Szwajcara!

Faul tuż przed linia pola karnego. Bedzie doskonała sytuacja dla radomian

78'

Dwukrotnie w krótkim odstępie zablokowany Alves

Być może na taki obraz gry wpływ maja dokonane zmiany?

Radomiak od kilku minut nie atakuje już z takim animuszem

Kontuzja Cichockiego zmusiła Lewandowskiego do zmiany

75'

Podwójna zmiana w Zielonych: Pawłowski i Justiniano za Cichockiego i Łukasika

Oczywiście im się nie spieszy. Powaoli do piłki podchodzi Matyja

Śliwa wywalczył rzut rożny dla legniczan

71'

Z rzutu wolnego goście próbowali zaskoczyć Kobylaka, ale ten udanie interweniował

Dwie zmiany w Miedzi. Na boisku Obi i sprowadozny z Newells Old Boys Cacciabue

Kolejny debiut. Na boisku Semedo, który zmienił Leandro

66'

Słupek ratuje Miedź! Piekielnie mocny strzał Alvesa z lewej nogi i o dużym szczęściu może mówić beniaminek!

65'

Leandro teraz musi uważać. Właśnie faulował Zapolnika

Kolejna znakomita kontra Radomiaka. Feliks wypatrzył na skrzydle Abramowicza, ale jego strzał na róg wybił Bask z Miedzi

Leandro

Kotłuje się w polu karnym Miedzi. Gola jednak, jak nie było tak nie ma

61'

W pole karne wpadł Cele, ale podał do rywali

60'

Zamiast piłki w siatce Miedzi Alves...

Defensywna zmiana. Schodzi Chuca a wchodzi Gulen

58'

Strzał z wolnego Łukasika, ale niecelny

Miedź będzie grała teraz w 10

Faul Mijuskovica na Feliksie! Obrońca miał już żółtą kartkę!

56'

Pik za Machado, Feliks za Nascimento

Szybka reakcja trenera Lewandowskiego. Będzie podwójna zmiana. Będą dwa debiuty: Pik i Feliks

Duńczyk Gammelby dośrodkował w pole karne , a tam kapitalną przewrotką popisał się jedyny młodzieżowiec w barwach Miedzi! Co za bramka! Żadnych szans na interwencję nie miał Kobylak

53'

Maciej Śliwa!

52'

Pierwszy celny strzał Zielonych. Kontra i podanie Alvesa do Nascimento, ale ten w środke bramki i zbyt lekko!

50'

Potężne udwerzenie piłki z dystansu Chuca, i z problemami Kobylak. Drugi celny strzał na bramkę w tym meczu i drugi w wykonaniu Hiszpana!

49'

Cele do Abramowicza, ale jego dośrodkowanie przeciął Lenarcik

Lenarcik mocno kopnął piłkę i ta po raz drugi w meczu w rękach... Kobylaka

Od samego początku przewaga Radomiaka

47'

Źle wykonany rzut wolny przez Alvesa. Piłka przeniesiona wysoko ponad poprzeczkę

46'

Wyszedł na przedpole Lenarcik i uprzedził Machado. Mogło być groźnie

Rozpoczęła się 2. połowa. Radomiak pod wiatr

Nie ma zmian w obu składach

Za chwilę rozpocznie się 2. połowa

Strzały : Radomiak 7/0 - Miedź 1/1

Koniec 1. połowy. Pomimo dwóch kartek Jakubik nic nie przedłużył

44'

Kolejny kontratak Zielonych. Tym razem trzech na dwóch, ale zepsuł go Machado!

Kontratak Radomiaka i Chuca nieprzepisowo przerywa akcję gospodarzy

40'

Chuca

38'

Cele otrzymał piłkę w polu karnym, ale zamiast strzelać próbował ją dograć koledze i sytuację wyjaśnili legniczanie

33'

Trwa przygniatająca przewaga radomian. Ci w zasadzie nie opuszczają połowy Miedzi

32'

Lenarcik piąstkował przed siebie. Tam do futbolówki dopadł Nascimento, ale nie trafił czysto w nią i obyło się na strachu

Teraz do rzutu rożnego podchodzi Łukasik

Póki co wszystkie ofensywne akcje Zielonych prowadzone są lewą stroną

29'

Leandro znalazł się wdoskonałej okazji strzeleckiej. Trafił jednak w Lenarcika, ale kapitan był na spalonym...

28'

Rzut rożny dla Zielonych

Gra wciąż toczy się głównie na połowie gości, ale nie ma celnego strzału ze strony Radomiaka

Pressing Zielonych. Miedzianka tylko się broni i swoich szans szuka w kontratakach

20'

Leandro trafił piłką w mur. Ta trafiła pod nogi Rossiego, ale ten ponownie nie trafił w bramkę

Serb nieprzepisowao zatrzymał Machado. Może być groźnie. Będzie rzut wolny sprzed pola karnego

Mijusković

18'

Ładna akcja Zielonych. Cele podał do Abramowicza a ten dograł futbolówkę do Machado, ale Portugalczyk przestrzelił!

16'

Drugi rzut rożny i kolejny który wywalczył Abramowicz

13'

Udana pułapka ofsajdowa Radomiaka

11'

Rossi zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale wysoko ponad poprzeczką

10'

Abramowicz przedarł się lewą stroną i wywalczył rzut rożny

Nie ma rzutu karnego

Nascimento padł w polu karnym! Mijusović zatrzymywał pomocnika. Jest VAR

Dwa faule w jednej akcji. Leżał m.in Leandro, ale już wszystko z nim w porządku

Mocno wieje w Radomiu. Z wiatrem w pierwszej części radomianie

Od samego początku gorący doping kibiców gospodarzy. Fani gości ze względów bezpieczeństwa nie zostali wpuszczeni na obiekt

Miedź na niebiesko, a Radomiak w jednolitych zielonych strojach

1'

Pierwsza interwencja Kobylaka po strzale Chuca!

Obie drużyny opuściły już murawę i zeszły do szatni

Dotychczasowy bilans Radomiaka i MIedzi to sześć meczów. Cztery razy triumfował Radomiak a dwa razy Miedzianka. Remisu więc sie nie spodziewamy!

W obu drużynach tylko po jednym młodzieżowców - Kobylak, Śliwa

W poprzednim sezonie prowadził trzy mecze Zielonym. Dwa z nich kibice zapamiętali napewno! To triumf nad Legią w stolicy 3:0 i sromotna domowa porażka z Zagłebiem 1:6!

Dzisiejsze zawody poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec

Trwa rozgrzewka, a na stadion przybywają kibice

Dziś w roli trenera w PKO Ekstraklasie debiutuje Wojciech Łobodziński, szkoleniowiec Miedzi

Tak więc bardzo dużo dziś na obiekcie MOSIR-u zawodników z południowych części kontynentu, a także z Ameryki Południowej. Zapowiada się więc dość techniczny pojedynek?

Miedź: Lenarcik - Aurtenetxe, Mijuskovic, Gammelby, Matuszek, Chuca, Śliwa, Zapolnik, Dominguez, Henriquez

Skład Radomiaka: Kobylak - Grzybek, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Łukasik, Cele, Nascimento, Machado, Leandro, Alves

Pomiędzy słupkami młodzieżowiec: Gabriel Kobylak, na prawej stronie defensywy Mateusz Grzybek i playmaker Szwajcar - Roberto Alves

Gospodarze dziś z trzema debiutantami

Znamy już składy drużyn

Dzień dobry Państwu! Koniec czekania. Rozpoczynamy drugi z rzędu a trzeci w historii klubu sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Przed rokiem Radomiak na inaugurację bezbramkowo zremisował w Poznaniu z Lechem. Dziś spodziewamy się, że gole padną. Maciej Kwiatkowski, zapraszam.