"Miasto. W labiryncie wyobraźni" to gwarant innego, nieco surrealistycznego spojrzenia na miejskie ulice. To kolejna, po wystawach Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Daliego, wystawa twórców sztuki fantastycznej, która pojawiła się w Muzeum Historii Najnowszej.
- To bardzo różnorodna ekspozycja, w której wykorzystywane są różne techniki, jednak wszystkiemu przyświeca jedna idea. Chcemy pokazać państwu miasto. To, które często nam się nie podoba, na które często narzekamy, dostrzegamy w nim pewne niedogodnosci, nie widząc jednocześnie magii. A sztuka fantastyczna ma właśnie to do siebie, że widzi magię we wszystkim - wyjaśnia Justyna Górska-Streicher, dyrektorka Resursy Obywatelskiej.
Najnowsza wystawa to zbiór nie tylko tradycyjnych obrazów, ale także, fotografii, instalacji czy rzeźb. W Muzeum Historii Najnowszej pojawiły się prace aż 19 artystów. Można zobaczyć dzieła Wojciecha Siudmaka, Rafała Olbińskiego, Tytusa Brzozowskiego, Katarzyny Bułka Matłacz, Weroniki Turlej, Artura Szołdra, Amfirii, Marcina Niewęgłowskiego, Dominiki Cichoń czy Joanny Rzeźnik.
Wprowadzeniem do wystawy jest krótki film, który przedstawia najważniejsze dla Radomia momenty historyczne w surrealistycznym stylu. - Bardzo zachęcam do poszukiwania w całej tej sztuce akcentów związanych z Radomiem. Myślę, że znajdą ich państwo sporo - zachęca Justyna Górska-Streicher.
Wystawę będzie można oglądać do 15 czerwca w Muzeum Historii Najnowszej w Kamienicy Deskurów.
Napisz komentarz
Komentarze