Zespół Szkół Technicznych w Radomiu od wielu lat szczyci się współpracą z wieloma firmami, działającymi na rynku nowoczesnych technologii. Teraz do tego grona dołączyła Konica Minolta, która zajmuje się produkcją urządzeń do druku, czy instrumentów pomiarowych stosowanych w medycynie i przemyśle.
- To dzięki naszym partnerom, firmie Konica Minolta i Suncode jesteśmy w stanie zaprezentować naszym uczniom najnowsze rozwiązania, technologie i przygotować ich doskonale do tego, aby rozpoczęli karierę i weszli na rynek pracy - mówi Anna Kwiatkowska, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.
Uczniowie będą mieli dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, ale też możliwość odbywania praktyk.
- Jednym z najważniejszych działań jest wprowadzenie innowacji w techniku programiście, gdyż zauważyliśmy, że ten zawód w podstawie programowej nie uwzględnia nowoczesnych metod programowania procesów biznesowych, które w tej chwili są tak bardzo potrzebne na rynku pracy - podkreśla Artur Rudnicki, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.
Współpraca ma przynieść korzyści również firmie Konica Minolta. Dzięki temu będzie ona miała dostęp do wykwalifikowanych, młodych pracowników.
- Od samego początku swojej kariery zawodowej ja zawsze stawiałem na młodych i te osoby, które ze mną pracują, wiedzą, że zawsze jestem za tym, żeby znajdować w nich potencjał. Jesteśmy liderem na rynku i mamy ogromne doświadczenie w zespole i w ludziach wewnątrz organizacji. Jesteśmy obecnie w takiej sytuacji, że nie musimy szukać ludzi z doświadczeniem na terenie kraju, bo to doświadczenie jest w organizacji. Chcemy je przekazywać do ludzi młodych, budować potencjał, a później myśleć o tym, że to będzie nasza przyszła kadra - mówi Rafał Torz, członek zarządu Konica Minolta.
W ramach innowacji pedagogicznej zostanie położony szczególny nacisk na programowanie i automatyzację procesów, ale też na rozwój nauki platform niskokodowych.
- Nie ma wielu szkół, które już dzisiaj wprowadziły to jako standard. To będzie coraz bardziej obecne na rynku pracy. Myślę, że ten kierunek jest w stanie otworzyć studentom, uczniom nowe drzwi, które do tej pory może były zamknięte. Dziś raczej porównałbym to do drzwi obrotowych, ponieważ poznanie platform niskokodowych otwiera tak dużo możliwości, zasadniczo w każdej firmie w tym kraju, a poznanie platformy plus workflow jest pierwszym krokiem, żeby poznać inne platformy tego typu - dodaje Mateusz Balcerek z firmy Suncode.
Współpraca z takimi firmami to również odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie, a zapotrzebowanie na specjalistów z każdym dniem rośnie.
Napisz komentarz
Komentarze