Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 15 czerwca 2025 22:41
Reklama Fotowoltaika

Wystartowały "Lekcje ciepła" w radomskich szkołach

Po raz kolejny rozpoczęły się "Lekcje ciepła" w radomskich szkołach. Uczniowie podstawówek dowiedzą się m.in. skąd bierze się ciepło, jak je oszczędzać i dlaczego w tym wszystkim ważne jest dbanie o środowisko.
Wystartowały "Lekcje ciepła" w radomskich szkołach

Źródło: Fot. cozadzien.pl/ Aleksandra Podlaska

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Radomiu mają już za sobą lekcję ciepła. Była to również inauguracyjna lekcja, która zapoczątkowała już trzecią edycję projektu w naszym mieście. Czwartoklasiści z radomskich podstawówek dowiedzą się m.in. skąd bierze się ciepło, jak je oszczędzać i dlaczego ważne jest dbanie o środowisko. - Każdy projekt edukacyjny, a zwłaszcza ten, który kształtuje proekologiczne postawy naszych dzieci jest zawsze bardzo mile widziany. Po ostatnich dwóch edycjach mamy bardzo pozytywny odzew. Dzieci są bardzo zaangażowane, zaciekawione tematyką zadają pytania, co nas niezmiernie cieszy - mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydentka Radomia. 

Co roku w zajęciach o cieple udział bierze prawie 2 tys. uczniów, a na wszystkie pytania odpowiadają pracownicy radomskiej spółki Radpec. - Tę edycję chcielibyśmy poświęcić nie tylko temu, co dotychczas przekazywaliśmy naszym najmłodszym, ale też powiedzieć o tym, co do przodu i w jakich kierunkach to ciepło systemowe się rozwija. Mamy projekty, które polegają na odchodzeniu od dotychczasowych źródeł wytwarzania ciepła opartych na węglu. Podczas zajęć opowiemy, jak można oszczędzać nie tylko ciepło, ale także i wodę, jak można gospodarować odpadami, w jaki sposób je przetwarzać i w jaki sposób można je wykorzystać do wytwarzania ciepła - przekazuje Tomasz Nita, prezes zarządu spółki Radpec. 

Projekt „Lekcje ciepła” jest inicjatywą ogólnopolską, którą Radpec, jako dostawca ciepła sieciowego podjął przy wsparciu władz samorządowych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama