Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Radomiu mają już za sobą lekcję ciepła. Była to również inauguracyjna lekcja, która zapoczątkowała już trzecią edycję projektu w naszym mieście. Czwartoklasiści z radomskich podstawówek dowiedzą się m.in. skąd bierze się ciepło, jak je oszczędzać i dlaczego ważne jest dbanie o środowisko. - Każdy projekt edukacyjny, a zwłaszcza ten, który kształtuje proekologiczne postawy naszych dzieci jest zawsze bardzo mile widziany. Po ostatnich dwóch edycjach mamy bardzo pozytywny odzew. Dzieci są bardzo zaangażowane, zaciekawione tematyką zadają pytania, co nas niezmiernie cieszy - mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydentka Radomia.
Co roku w zajęciach o cieple udział bierze prawie 2 tys. uczniów, a na wszystkie pytania odpowiadają pracownicy radomskiej spółki Radpec. - Tę edycję chcielibyśmy poświęcić nie tylko temu, co dotychczas przekazywaliśmy naszym najmłodszym, ale też powiedzieć o tym, co do przodu i w jakich kierunkach to ciepło systemowe się rozwija. Mamy projekty, które polegają na odchodzeniu od dotychczasowych źródeł wytwarzania ciepła opartych na węglu. Podczas zajęć opowiemy, jak można oszczędzać nie tylko ciepło, ale także i wodę, jak można gospodarować odpadami, w jaki sposób je przetwarzać i w jaki sposób można je wykorzystać do wytwarzania ciepła - przekazuje Tomasz Nita, prezes zarządu spółki Radpec.
Projekt „Lekcje ciepła” jest inicjatywą ogólnopolską, którą Radpec, jako dostawca ciepła sieciowego podjął przy wsparciu władz samorządowych.
Napisz komentarz
Komentarze