Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 21:38
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Szósta porażka Radomki w sezonie. Tym razem 0:3 z Chemikiem

Moya Radomka Lotnisko Radom niewiele miała do powiedzenia w meczu z Grupą Azoty Chemikiem Police. Radomianki przegrały 0:3. To już szósta porażka w sezonie.
Szósta porażka Radomki w sezonie. Tym razem 0:3 z Chemikiem

Źródło: fot. archiwum cozadzien.pl

Radomka pojechała na mecz z Chemikiem, podobnie jak na pojedynek poprzedniej kolejki do Bielska-Białej, z problemami. Ze względu na kontuzję nie zagrała Samara, a w pełni sił dalej nie jest Gozde Yilmaz. Trener Błażej Krzyształowicz nie miał rotacji na przyjęciu - na tej pozycji zagrały Natalia Murek i Renata Biała. Mimo problemów, kibice radomianek na pewno spodziewali się lepszej dyspozycji swojego zespołu w pierwszych dwóch partiach. Radomka nie miała w nich jednak właściwie nic do powiedzenia. Chemik wygrał do 14 i 16.

W trzeciej partii trener Krzyształowicz zmienił rozgrywającą - za Madison Bugg pojawiła się Paulina Zaborowska. W drugiej partii natomiast na środku Kornelia Moskwa zastąpiła Martynę Świrad. Szkoleniowiec Chemika, Marek Mierzwiński dał w tym meczu pograć wszystkim swoim zawodniczkom. Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg, ale mimo to miejscowe miały go pod kontrolą i wygrały do 23, a cały mecz 3:0.

Dla Radomki to już szósta porażka w sezonie 2022/23 Tauron Ligi. 

Grupa Azoty Chemik Police - Moya Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:23)
Chemik: Oveckova 1, Brakocevic 3, Cipriano 6, M.Łukasik 8, Korneluk 8, Wasilewska 8, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska 12, Jagła (libero), Almeida de Sousa 1, Sikorska 11, Pol.
Radomka: Bugg 1, Jasek 17, Murek 10, Biała 2, Świrad, J.Łukasik 7, Strasz (libero) oraz Adamek (libero), Moskwa 1, Zaborowska. 
Sędziowie: Paweł Morawski i Mateusz Broński
MVP: Lenka Oveckova (Chemik).

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama