Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Wybory prezydenckie. Kto jest w grze?

Wybory prezydenckie. Kto jest w grze?

Informacja o ponownym starcie Radosława Witkowskiego w wyborach na prezydenta miasta nie jest zaskakująca, bo mówiło się o tym od dłuższego czasu. Oficjalne potwierdzenie miało miejsce podczas poniedziałkowej konwencji, na której prezydent podsumował swoją 9-letnią kadencję. Jedyną niewiadomą pozostaje to, czy Witkowski wystartuje ponownie z własnego komitetu, czy też w ramach Koalicji Obywatelskiej. - Chciałbym oficjalnie poinformować, że podjąłem decyzję i będę kandydował w najbliższych wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta Radomia. Ponownie chcę prosić Państwa o poparcie. Mam świadomość, że od środy lepsza współpraca między samorządami, a polskim rządem może przyczynić się do jeszcze lepszych efektów naszych działań - powiedział Witkowski. 

https://www.cozadzien.pl/radom/witkowski-wielu-rzeczy-nie-udalo-sie-zrobic-przez-szkodliwa-dzialalnosc-radnych-pis-u/97078

https://dami24.pl/wiadomosci/kto-na-prezydenta-radomia/28252

Tym samym poznaliśmy oficjalnie pierwszego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Największym kontrkandydatem będzie dla niego zapewne ktoś z grona przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej mówiło się, że może nim być poseł Radosław Fogiel. Gotowość do startu zgłaszał też Tomasz Siwak, były prezes Enei Nowej Energii i członek zarządu Enea S.A. - Nie jestem osobą anonimową w Radomiu, mam dorobek większy niż prezydent w obecnych dwóch kadencjach. Kto wie, zobaczymy, życie jest dynamiczne i przynosi różnego rodzaju niespodzianki - stwierdził w Porannej Rozmowie. 

https://www.cozadzien.pl/radom/siwak-cba-nie-weszlo-do-spolki-enea-po-prostu-kontrolowalo-dokumenty/96799

W środowej Porannej Rozmowie Radia Rekord i Telewizji Dami poznaliśmy kolejne nazwiska, które są rozpatrywane w kontekście walki o prezydenturę. - Wczoraj mój kolega, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości (Łukasz Podlewski - przyp. red.) zadeklarował gotowość startu w wyborach na prezydenta miasta Radomia. Ja dzisiaj również taką gotowość zgłaszam. Jeśli taka będzie wola mojego środowiska, jestem w stanie stanąć do walki o fotel prezydenta miasta Radomia. My po prostu chcemy zmienić Radom, chcemy, żeby miasto się rozwijało i mieszkańcom żyło się lepiej - ogłosiła Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu, radna Prawa i Sprawiedliwości.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

https://www.cozadzien.pl/radom/pastuszka-chrobotowicz-zglosilam-gotowosc-startu-w-wyborach-na-prezydenta-radomia/97110

Swoich kandydatów szykują też inne partie. Konfederacja chce budować szeroki blok partii prawicowych. Wśród potencjalnych kandydatów przewijają się takie osoby jak Rafał Foryś czy Ewa Zajączkowska-Hernik. - Wystawiamy własnego kandydata, nie chcę zdradzać, kto to będzie. Mogę powiedzieć, że będziemy tworzy duży, szeroki blok. Zapraszamy do niego wszystkich patriotów, wolnościowców, z Radomia i z okolic, którzy chcą uczestniczyć w tym projekcie. Wybory samorządowe to wybory zupełnie inne, niż parlamentarne. Należy stworzyć taki blok, żeby coś uzyskać, coś wywalczyć - zapewnił Foryś. 

https://www.cozadzien.pl/radom/forys-budujemy-szeroki-blok-poparcia-na-wybory-samorzadowe/97044

W Lewicy naturalnym kandydatem na prezydenta wydaje się Patryk Fajdek. On sam jednak jednoznacznych deklaracji nie składa, bo decyzje nie zapadły. - Lewica jest gotowa wystawić własne listy samorządowe, ale rozmowy wciąż przed nami. Dyskutujemy nad programem Lewicy, w jakim kierunku możemy pójść. Tyle obecnie mogę powiedzieć - skomentował Fajdek. 

https://www.cozadzien.pl/radom/fajdek-rozmawiamy-o-strategii-lewicy-w-wyborach-samorzadowych/96699

Zagadką pozostaje fakt czy współpraca Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie kontynuowana pod szyldem Trzeciej Drogi. - Na ten moment wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie kontynuacja pod szyldem Trzeciej Drogi, ale nie wiemy, jak nisko ta współpraca będzie obowiązywać. Wydaje mi się jednak, że będzie ona obowiązywała w naszym mieście - ocenił Jarosław Kosior, sekretarz partii Polska 2050 w Radomiu. 

https://www.cozadzien.pl/radom/kosior-wybory-samorzadowe-na-pierwszym-miejscu-stawiam-radom/96926

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Wtedy kandydatem Trzeciej Drogi może być Cezary Brymora, przewodniczący radomskich struktur Polski 2050. Jeśli obydwie partie poszłyby do wyborów osobno, Polska 2050 również wystawiłaby Brymorę, natomiast PSL swojego kandydata na prezydenta nie wystawi. Partia chce poprzeć innego kandydata. - Mamy cały czas poparcie na poziomie 6 tys. głosów. To dużo i mało. Dużo, jeśli dokładamy je do innego ugrupowania. Mało, jeśli chcielibyśmy sami walczyć o mandaty do rady. Będziemy szli albo w koalicji Trzecia Droga i poprzemy kandydata Polski 2050, jeśli nie będzie takiego porozumienia to będę rekomendował poparcie Radosława Witkowskiego, o ile założy swój komitet. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby, gdyby Polska 2050, PSL i Komitet Radosława Witkowskiego stworzyły jeden blok i wystawiły jedną, mocną listę, która wygrywa z Prawem i Sprawiedliwością - ocenił Adam Duszyk, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radomiu. 

https://www.cozadzien.pl/radom/duszyk-psl-w-radomiu-nie-wystawi-kandydata-na-prezydenta/96773

W kontekście wyborów samorządowych przewijała się też kandydatura Roberta Prygla, który w ostatnich tygodniach ruszył z działaniami w ramach Stowarzyszenia Inicjatyw Roberta Prygla. - Nie ma takiej decyzji. Stowarzyszenie nie powstało po to, żeby Robert Prygiel został prezydentem. Przy ogromie obowiązków, jakie mam obecnie w swoim życiu, nie mam czasu się nad tym zastanawiać. Gdyby była taka decyzja, zmieniłoby to kompletnie moje życie. Z drugiej strony, w moim życiu wydarzyło się już tyle rzeczy, których bym się nie spodziewał, więc nigdy nie mów nigdy - tajemniczo odpowiedział Prygiel. 

https://www.cozadzien.pl/radom/prygiel-start-w-wyborach-decyzja-jeszcze-nie-zapadla/96301

Choć oficjalnie znamy dopiero jednego kandydata na fotel prezydenta miasta to już wiadomo, że najbliższa kampania samorządowa będzie bardzo ostra i może opierać się na współpracy różnych ugrupowań i stowarzyszeń. Wybory prawdopodobnie odbędą się w kwietniu 2024 r.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy