Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 czerwca 2026 01:06
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne
O TYM SIE MÓWI!

Prezydent Radomia zabrał głos w sprawie referendum. Radosław Witkowski: jestem gotowy do rozmów

Prezydent Radosław Witkowski zabrał głos w sprawie zawiązania się komitetu referendalnego i zbiórki podpisów mającej na celu odwołanie jego oraz obecnej rady miejskiej.

W środę, 27 maja Stowarzyszenie Lepszy Radom rozpoczęło działania zmierzające do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Organizatorzy inicjatywy zarzucają władzom miasta między innymi niegospodarność, rosnące zadłużenie oraz obsadzanie stanowisk osobami związanymi politycznie z obozem rządzącym miastem.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

W czwartek, 28 maja zaraz po konferencji prasowej dotyczącej koncertu plenerowego z okazji 50. rocznicy Radomskiego Czerwca, prezydent Witkowski oficjalnie potwierdził, że otrzymał zawiadomienie, które wskazuje chęć przeprowadzenia referendum w sprawie skrócenia zarówno jego kadencji, jak również kadencji radomskiej rady miejskiej.

To pismo wpłynęło do mnie wczoraj, a więc 27 maja to jest dzień, kiedy taka inicjatywa wystartowała. To jest niezwykle istotne ze względu na uwarunkowania prawne i te wszystkie zapisy, które są w ustawie związane z kolejnymi czynnościami. Oczywiście te czynności podejmuje komitet referendalny, który się sformował

– mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Na temat tego, czy komitet referendalny zbierze wystarczającą ilość podpisów podobnie jak miało to miejsce kilka dni temu w Krakowie, prezydent Radomia nie chciał się wypowiadać, twierdząc, że na ten temat nie ma zamiaru spekulować. Włodarz naszego miasta stwierdził jednak, że nie otrzymał dotychczas żadnych oficjalnych sygnałów od członków komitetu, którzy zwróciliby się do niego, żeby porozmawiać na temat trapiących, ich kwestii.

Ja z przedstawicielami komitetu referendalnego nie rozmawiałem. Ci państwo nie zadali sobie trudu, żeby przyjść i porozmawiać na temat tych problemów, które są w ich mniemaniu istotne i dotykają mieszkańców Radomia. Jak wiecie ja nie unikam takich rozmów, spotkań i też jestem aktywny i odwiedzam różne środowiska, gdzie rozmawiamy nie tylko na te tematy, które są miłe i przyjemne dla władzy, ale najczęściej pojawiają się tematy, które są w jakiś sposób – nie chce powiedzieć kłopotliwe – ale na pewno są wyzwaniem, jeżeli chodzi o prezydenta i o całą radę miejską, która mnie wspiera

– twierdzi prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent Witkowski stwierdził również, że jest gotowy do rozmów z przedstawicielami komitetu referendalnego, a nawet może poczęstować ich… kawą.

Ja jestem gotowy do takiego spotkania, jestem gotowy do rozmów. Mogę państwu zadeklarować, że jeśli uzyskam informację, gdzie te podpisy są zbierane, to oczywiście mogę się tam pojawić nawet z kawą, częstując przedstawicieli tego komitetu referendalnego. Mogę porozmawiać o sprawach, które są ważne z punktu widzenia Radomia według tego komitetu. Jestem gotowy, jestem otwarty na rozmowy

– podkreśla prezydent Radomia.

Przypominamy, że organizatorzy zbiórki podpisów w sprawie referendum dotyczącym odwołania prezydenta Witkowskiego mają 60 dni na zebranie podpisów i musi to być co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców Radomia, czyli około 15,5 tysiąca podpisów.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Stęskniony za normalnoscią 03.06.2026 17:25
Na sesji rady miasta wczoraj w rocznicę pobytu JPII nawet sie nie pojawil.... za co mu płacimy z naszych podatków.... degenerat

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
obiektywni inaczej 30.05.2026 15:27
czyszczą komentarze tęczowe resortowe media

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
franc 29.05.2026 14:47
pij państwowa kawę póki możesz po referendum tylko zbożowa

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Konrad 29.05.2026 14:42
rękami i nogami się podpiszę za odwołaniem tego nieporadka

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
z czym do ludzi 29.05.2026 14:42
teraz już nie ma o czym rozmawiać tu trzeba robić . miasto zadłużone poza tym trawy po pas ,nawet tego nie umiesz upilnować

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
obudził się 29.05.2026 14:36
teraz gotowy do rozmów obudził się komediant. śpij dalej. i nic nie rób

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
normalny 29.05.2026 09:00
Trzy razy mało kumaci wybierali tego ignoranta. Czy wierzycie że go odwołają?

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Elohim 29.05.2026 04:56
To wazne referendum jestem za

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Wilk 28.05.2026 20:06
Pan Frysztak powinien być w komitecie referendalnym

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Lukas 28.05.2026 13:43
To jak chce rozmawiać to niech nam powie otwarcie ile stołków obsadził swoimi partyjniakami. jak uczciwie odpowie to będziemy gadać dalej.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Mati 28.05.2026 13:41
On teraz jest gotowy do rozmowy. Szkoda, ze do tej pory nie rozmawiał i nie słuchał mieszkańców. A teraz, jak się grunt pali to on jest gotów. Facet nie rozśmieszaj nas.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
mi(RR)co 28.05.2026 13:41
Radek chce rozmawiać, tylko że do tej pory nic z żadnych jego rozmów nie wynikło. Nawet poczęstowałby kawą. Nie ma co, ludzki Pan.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Reklama