Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 11 czerwca 2026 09:43
Reklama

Parking zamiast Skweru Artystów w Radomiu? Nie milkną echa miejskiej inwestycji

Nie milkną echa miejskiej inwestycji, która w ostatnich dniach wywołała wiele emocji i zamieszania wśród mieszkańców Radomia. Czy zamiast nasadzeń roślin i krzewów pod radomskim wiaduktem powinien powstać parking? Głos w sprawie zabrali politycy. Publikujemy również odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.
Parking zamiast Skweru Artystów w Radomiu? Nie milkną echa miejskiej inwestycji

Autor: maejig_studio Magdalena Nawara

Rośliny i krzewy pod betonowym wiaduktem
 

Pod nowym wiaduktem w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej, tuż obok stacji kolejowej Radom Wschodni powstał tzw. Skwer Artystów. Na jego temat zrobiło się głośno kilka dni temu, kiedy internet obiegły zdjęcia uschniętych roślin i drzew, które zostały tam nasadzone. Fotografie pojawiły się na na stronie Radomskie Inwestycje, a wraz z nimi wpis, który krytycznie odnosił się do władz miasta i tego, jak zdaniem autora publikacji realizuje ono miejskie projekty.

Ostatnie opady deszczu brutalnie obnażyły intelektualny kunszt projektantów tej betonowej oazy. Podczas gdy miasto mokło, pod wiaduktem panowała sterylna suchość, godna wnętrza piramidy Cheopsa. Wyraźna linia na asfalcie oddzielająca strefę opadów od strefy „geniuszu projektowego”, dobitnie pokazuje, gdzie kończy się zdrowy rozsądek, a zaczyna radomska szkoła planowania przestrzennego

– czytamy we wpisie na stronie Radomskie Inwestycje.

Autorom wpisu wtórowali mieszkańcy, którzy nie ukrywali swojego zdziwienia i niezadowolenia, co do wyboru miejsca na nasadzenia roślinności. Cały wpis możecie przeczytać tutaj: 

 

Mocne słowa podczas konferencji prasowej parlamentarzystów 
 

W poniedziałek, 18 maja pod wiaduktem, gdzie powstał tzw. Skwer Artystów odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości ziemi radomskiej. Na spotkaniu poseł Marek Suski pojawił się ze znakiem, który miał symbolizować potrzebę podlewania nasadzonych drzew, po czym umieścił go obok jednej z roślin i zaczął podlewać przyniesioną przez siebie konewką. Polityk stwierdził, że sam pomysł powstania takiego miejsca obok stacji kolejowej, gdzie powinien znajdować się parking mogący służyć mieszkańcom jest nieracjonalny.

Ja kocham zieleń piękne krzewy, piękne drzewa tylko z logiką to nie ma nic wspólnego. Ogromny koszt, rzecz która jest nieracjonalna – choć ładna – ale prezydent miasta i władze powinny się kierować praktyką i tym, co jest ludziom najbardziej potrzebne, a te drzewa można było posadzić z boku, tam, chociażby wzdłuż drogi. To są normalne standardy na świecie. Mamy tutaj ten znak, prosimy państwa o podlewanie, żeby nie uschły te drzewa. Wrócimy myślę do władzy, to je przesadzimy w odpowiednie miejsce, a tu trzeba zorganizować parking, bo w Radomiu parkingów brakuje

– mówi poseł Marek Suski.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji prasowej:

Parking zamiast tzw. Skweru Artystów?
 

Autorami koncepcji zagospodarowania terenu pod wiaduktem w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej są pracownicy naukowi Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę tej inwestycji – Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu łączny koszt nasadzeń drzew i krzewów to prawie 40 tysięcy złotych. Specjalnie wybrano takie sadzonki, które nie będą kolidowały z konstrukcją wiaduktu. Oprócz nasadzeń zieleni pojawiły się tam również elementy małej architektury, w tym ławki dla mieszkańców.

Jako MZDiK mamy świadomość, że jest to wymagający i złożony projekt, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przestrzeń pod wiaduktem została zagospodarowana w sposób funkcjonalny, estetyczny i bezpieczny dla mieszkańców. Jednocześnie podkreślamy, że prace nie zostały jeszcze odebrane, dlatego wszystkie uwagi oraz sygnały pojawiające się w przestrzeni publicznej są na bieżąco analizowane i będą przekazywane wykonawcy do weryfikacji oraz ewentualnych działań

– podkreśla Łukasz Kościelniak, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Podczas konferencji parlamentarzystów PiS politycy podkreślali, że zamiast nasadzeń i ławek, w tym miejscu ich zdaniem powinien stanąć parking. Tego samego zdania było wielu mieszkańców naszego miasta, którzy udzielali się pod wspomnianym już wyżej wpisem na stronie Radomskich Inwestycji. Czy pod wiaduktem faktycznie mógł powstać parking dla samochodów?

Teren pod wiaduktem nie mógł zostać w całości przeznaczony na parking ze względów bezpieczeństwa. W znajdującej się tam przestrzeni zlokalizowane są podpory nowego obiektu, dlatego konieczne było ograniczenie ruchu pojazdów, aby wyeliminować ryzyko ich uszkodzenia. Dodatkowo bezpośrednie sąsiedztwo ronda sprawia, że intensywny ruch związany z wjazdem i wyjazdem z parkingu mógłby negatywnie wpływać na bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Z tego względu podjęto decyzję o częściowym przeznaczeniu terenu na miejsca parkingowe, natomiast pozostała przestrzeń została zagospodarowana zielenią oraz elementami małej architektury

– dodaje Łukasz Kościelniak, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zobaczcie również: 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

mi(RR)co 19.05.2026 10:15
Zastanawiające jest, że idiotyzm posadzenia drzew i krzewów pod wiaduktem ma swoich obrońców. Ludzie, ogarnijcie się.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
specjaliści 19.05.2026 09:09
radek i jego ekipa. dla nich nawet pod wiaduktem rośnie

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
gość 19.05.2026 08:23
Czy pojawił się tam jakiś artysta?

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek 18.05.2026 21:31
z tego co widzę można tylko wychwalać jedną partię i jej fanów ;p słowa krytyki nie ma. Istna strona Platformy i jej fanatyków.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Pisda 19.05.2026 10:30
Tu nie chodzi o wychwalanie bo nie ma też za co, to ich praca i zarazem zarsany obowiązek, ale nie ma się też co o wszystko przypierdzielać tylko dlatego że się jest po drugiej stronie barykady. Smutne jest to że Polska i jej obywatele, my zwykli ludzie, jesteśmy podzielenie przez jakieś poglądy polityczne na które nie mamy jako jednostka dużego wpływu. Pozdrawiam

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek 18.05.2026 21:27
Strach z tymi pylonami tego wiaduktu, skoro zadrapanie lub stłuczka może go zawalić. Głupszego tłumaczenia ze strony MZDiK nie słyszałem nigdy. Spoko naprawi się przy kolejnych wyborach. Albo jak wygra ten zarząd to naprawdę dobrze się ustawili w naszym mieście, że zastraszeni urzędnicy grzecznie głosują.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Jurek 18.05.2026 20:46
Wariat z Grójca podlewa krzewy

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Pisda 18.05.2026 20:06
Czy Ci decydenci ze zdjęcia to nie mają nic lepszego do robienia tylko stać pod wiaduktem i robienia afery z niczego? Ale mają ból d00py, i bardzo dobrze. Jakim to trzeba być zgorzkniałym żeby takie ekscesy wymyślać. D r a m a t

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek 18.05.2026 21:30
ale zabawny nikt naprawdę. Trole się zleciały.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Pedofilia Obywatelska 18.05.2026 23:36
To nie są decydenci. Obecnie są w opozycji i ich wilczym prawem jest krytykować rządzących, szczególnie tych którzy się tak pięknie podkładają

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
aaa 19.05.2026 08:54
Pisda 18.05.2026 20:06
Czy Ci decydenci ze zdjęcia to nie mają nic lepszego do robienia tylko stać pod wiaduktem i robienia afery z niczego? Ale mają ból d00py, i bardzo dobrze. Jakim to trzeba być zgorzkniałym żeby takie ekscesy wymyślać. D r a m a t
Ból dupy to ty masz pedale

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Pisda 19.05.2026 10:32
Zapraszam powiedz mi to prosto w twarz. Zobaczymy czy wtedy będziesz taki odważny i będziesz miał tyle do powiedzenia. Pozdrawiam

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
ROB 18.05.2026 19:42
A CO TAK CICHO O RADNEJ PSL I LIŚCIE DO STRUZIKA???

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Pisda 19.05.2026 10:50
Jak najbardziej nagłaśniać gdzie się da! Zróbmy w końcu porządek z tym kolesiostwem dla dobra narodu i nas wszystkich nie bacząc po której stronie się jest bo nigdy w tym kraju nie będzie dobrze. Trzeba to tępić i urywać przy samych jajach.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
. 18.05.2026 19:39
Ludzie z partii która stawiała biodegradowalne ławeczki z dykty za 100 000 powinni byc nieco bardziej wstrzemięźliwi w komentowaniu działania innych. Bezczelność, zwłaszcza suskiego wybiła po raz kolejny poza jakąkolwiek skalę. Cały piss.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek 18.05.2026 21:30
raczej pokazujesz twoją nienawiść. I mają rację.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
. 19.05.2026 09:09
Typowa mentalność pisuarowca - jeżeli fakty są niewygodne tym gorzej dla faktów. No i nic ich nie przekona ze białe jest białe.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek Siuśka 19.05.2026 10:36
Język polski trudny język, chodzić do szkoła Ty i się lepiej nauczyć bo wstyd jak chooj

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Greg 18.05.2026 18:55
Ludzie zdziwieni posadzeniem roślin pod wiaduktem nie słyszeli chyba nigdy o istnieniu czegoś takiego jak oranżerie czy palmiarnie, gdzie rośliny rosną również pod dachem i są sztucznie nawadniane. A co do parkingu w tym miejscu to na jego temat wypowiadają się osoby które nie mają pojęcia o bezpieczeństwie albo tacy, którzy nawet nie widzieli jak to miejsce wygląda, bo jedynym bezpiecznym wjazdem gdyby tam parking powstał byłby wjazd po ścieżce pieszo-rowerowej. No i co stoi na przeszkodzie by zrobić parking na wielkim placu pozostałym po hucie szkła?

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Marek 18.05.2026 21:29
palmiarnia jest przeszklona mistrzu. Chciałeś zabłysnąć nie wyszło. No co ty blok od dewo lepra powstanie. Niektórym w Radomiu to by najgrubszą rzecz zrobili i tak znajdą się obrońcy.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
kot 18.05.2026 18:17
Mąż Agnieszki S. mógłby podlewać

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Eeee 18.05.2026 17:57
A gdzie są łąki kwietne tak konsekwentnie organizowane przez Witkowskiego?

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Reklama