Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 07:00
Reklama

"Szydłowieckie Wieńcowanie" nad zalewem. Co się działo?

Rolnicy z gminy Szydłowiec oraz powiatu szydłowieckiego świętowali nad miejscowym zalewem. Impreza odbyła się pod hasłem "Szydłowieckie Wieńcowanie". Organizatorzy przygotowali ciekawy program.
"Szydłowieckie Wieńcowanie" nad zalewem. Co się działo?

Źródło: Fot. CoZaDzień.pl / Magda Nawara

 

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele w Szydłowcu z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej z Szydłowca, a także Chóru Miasta Szydłowca "Gaudium Canti". Potem korowód dożynkowy przeniósł się na plac nad zalewem, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Po niej był obrzęd dzielenia chlebem, prezentacja wieńców dożynkowych oraz wręczenie nagród dla rolników.

- To jest bardzo trudna praca. Obsiewając pola, nie wiemy, jakie będą plony. Stąd też ogromny trud, który realizują rolnicy, pozwala nam czerpać z tego korzyści. Z drugiej strony ogromna integracja, mnóstwo dzieci, zabawa, uśmiech na twarzy, to też jest bardzo ważne - mówił Robert Górlicki, starosta powiatu szydłowieckiego. 

- Gmina Szydłowiec to gmina miejsko-wiejska, w skład której wchodzą 22 sołectwa. Mamy na swoim terenie rolników, którzy dziś mają swoje święto. Należy im się to, bo przez cały rok ciężko pracowali przez cały rok - dodał Artur Ludew, burmistrz Szydłowca.

Nie zabrakło też stoisk poszegółnych sołectw i gmin, a także Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można było spróbować pysznych potraw. Jeśli chodzi o występy lokalnych zespołów to na scenie wystąpili "Kumosie" z Sadku, "Kapela z Korzyc", "Sąsiadeczki z Chustek", "Zdziechowianki", "Grupa Retro" oraz "Fantazja". Potem na scenie pojawiły się dwa zespoły: Swaowola oraz Pogwizdani, które zadbały o dobrą zabawę gości do późnych godzin nocnych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama