Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
środa, 18 czerwca 2025 23:51
Reklama

Bardzo dobra zdawalność egzaminu lekarskiego. Radomska uczelnia w krajowej czołówce

Podano już zbiorcze, ogólnopolskie wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Podeszło do niego 106 studentów Uniwersytetu Radomskiego i tylko dwóch z nich nie otrzymało pozytywnego wyniku. Radomska uczelnia uplasowała się tym samym na 7. miejscu w skali kraju.
Bardzo dobra zdawalność egzaminu lekarskiego. Radomska uczelnia w krajowej czołówce

Źródło: Uniwersytet Radomski

Średnia ze wszystkich uzyskanych punktów wyniosła 164,07 pkt. (średnia krajowa: 163,47), co oznacza, że radomscy studenci okazali się lepsi od studentów z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetów Rzeszowskiego, Opolskiego czy Zielonogórskiego, jak również Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Studenci uzyskali też wysoki wynik maksymalny bo aż 186 punktów.

Biorąc pod uwagę tylko studentów zdających Lekarski Egzamin Końcowy po raz pierwszy, prześcignęliśmy nawet Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Warszawski Uniwersytet Medyczny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku studenci medycyny z Radomia zdali egzamin w 100 procentach, ale było ich mniej, bo zaledwie 48 osób. Tym razem do egzaminu przystąpiło ponad dwa razy tyle adeptów medycyny - mówi Łukasz Nogaj, rzecznik prasowy Uniwersytetu Radomskiego.

Co zmieniło się na kierunku lekarskim przez ostatni rok? - Wzbogaciliśmy kadrę wysoko wykwalifikowanych pracowników i wciąż poprawiamy bazę kliniczną. Współpraca ze szpitalami radomskimi układa się znakomicie. Ponadto współpracujemy z podmiotami leczniczymi takimi jak: Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach oraz szpitalami w Kozienicach i Starachowicach – tłumaczy dr hab. inż. Emilia Klimaszewska, prof. Uniwersytetu Radomskiego, prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

- W najbliższym czasie przystąpimy do realizacji budowy Centrum Symulacji Medycznej, która niewątpliwie przyczyni się do jakości kształcenia na kierunku lekarskim. Tam studenci będą odbywali zajęcia kliniczne w symulacyjnych salach: bloku operacyjnego, intensywnej terapii, szpitalnego oddziału ratunkowego, ginekologii i położnictwa z neonatologicznym nadzorem, badań klinicznych, endoskopii czy zespołu ratownictwa medycznego – dodaje dr n. o zdr. Justyna Natora, prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.

Lekarski Egzamin Końcowy jest przeprowadzany wśród studentów: po ukończeniu 5 roku studiów, w trakcie 6 roku studiów, po zakończeniu 6 roku oraz w trakcie stażu i po stażu. Jego zaliczenie jest niezbędne, aby absolwent otrzymał dyplom i uzyskał pełne prawo wykonywania zawodu lekarza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama