Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Jak otrzymać kredyt pod terminal płatniczy?

Jak otrzymać kredyt pod terminal płatniczy?

Kredyt pod terminal płatniczy jest finansowym wsparciem dla przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy potrzebują dodatkowych środków na rozwój swojego biznesu lub realizację swoich celów. Jest to forma pożyczki, która umożliwia klientom korzystanie z terminala płatniczego, jednocześnie spłacając pożyczkę w ustalonym okresie. Decydując się na kredyt pod terminal płatniczy, możemy zyskać wiele korzyści, które wpływają na naszą działalność gospodarczą. 

Czym jest kredyt pod terminal płatniczy?

Kredyt pod terminal płatniczy to produkt finansowy oferowany przez instytucje finansowe, który umożliwia korzystanie z terminala płatniczego na zasadzie leasingu. Dzięki temu przedsiębiorcy i osoby prywatne nie muszą ponosić kosztów zakupu terminala, a jednocześnie mają dostęp do różnych form płatności bezgotówkowych. Kredyt pod terminal płatniczy może być wykorzystany do zakupu terminala płatniczego, opłacania usług związanych z jego obsługą lub rozwojem firmy.

Obraz1

Definicja kredytu pod terminal płatniczy

Kredyt pod terminal płatniczy to umowa pożyczki, która umożliwia klientowi korzystanie z terminala płatniczego na określony okres. Klient otrzymuje terminal płatniczy od instytucji finansowej, która zabezpiecza swoje środki poprzez umowę leasingu. Klient w tym czasie dokonuje spłaty pożyczki w ustalonych ratach. Po zakończeniu okresu pożyczki, terminal płatniczy staje się własnością klienta.

Korzyści z kredytu pod terminal płatniczy

Kredyt pod terminal płatniczy niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorców. Oto niektóre z nich:

 1.  Możliwość obsługi różnych form płatności bezgotówkowych
 2. Poprawa procesu sprzedaży i zwiększenie obrotów
 3. Szybkie i proste procedury kredytowe
 4. Elastyczne warunki spłaty, dopasowane do potrzeb klienta
 5. Brak konieczności ponoszenia kosztów zakupu terminala płatniczego
 6. Do 500 000 zł, bez zabezpieczeń i poręczycieli
 7. Bez dokumentów finansowych i zaświadczeń z ZUS oraz US

Dodatkowo, kredyt pod terminal płatniczy może być również wykorzystany do finansowania innych działań związanych z rozwojem firmy. Przedsiębiorcy mogą z niego skorzystać na przykład w celu zakupu nowoczesnego oprogramowania do obsługi terminala płatniczego, co pozwoli im na jeszcze bardziej efektywne zarządzanie płatnościami bezgotówkowymi.

Ponadto, korzystanie z terminala płatniczego umożliwia przedsiębiorcom śledzenie i analizowanie danych dotyczących płatności dokonywanych przez klientów. Dzięki temu mogą oni lepiej zrozumieć preferencje swoich klientów i dostosować swoją ofertę do ich potrzeb, co przyczynia się do zwiększenia lojalności klientów i dalszego rozwoju firmy.

Kto może ubiegać się o kredyt pod terminal płatniczy?

Kredyt pod terminal płatniczy jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jak i spółek.

 Obraz2

Wymagania dla przedsiębiorców

Aby ubiegać się o kredyt pod terminal płatniczy jako przedsiębiorca, należy spełnić pewne kryteria.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wymagania mogą się różnić w zależności od instytucji finansowej, ale ogólnie należy posiadać:

Wymagany wpływ z terminala – min. 15 tys. zł.

Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o kredyt pod terminal płatniczy, muszą posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą. Jest to ważne, ponieważ instytucje finansowe chcą mieć pewność, że kredytobiorca prowadzi legalną działalność. Ponadto, przedsiębiorca musi posiadać stałe źródło dochodu, aby móc regularnie spłacać raty kredytu. To zabezpiecza zarówno kredytodawcę, jak i kredytobiorcę. Dodatkowo, brak negatywnego wpisu w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) jest również istotnym wymaganiem. Instytucje finansowe sprawdzają historię kredytową potencjalnego kredytobiorcy, aby ocenić jego zdolność kredytową i ryzyko związane z udzieleniem kredytu.

Proces ubiegania się o kredyt pod terminal płatniczy

Przygotowanie dokumentów

Aby rozpocząć proces ubiegania się o kredyt pod terminal płatniczy, należy zgromadzić niezbędne dokumenty. Przykładowe dokumenty, które mogą być wymagane to:

 • Oświadczenie o wysokości przychodów
 • Dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej
 • Informacje dotyczące historii kredytowej ( przy składaniu wniosku dopuszczalne są bieżące opóźnienia w spłatach innych zobowiązań (do 60 dni).

Ważne jest, aby dokładnie przygotować te dokumenty, ponieważ są one kluczowe dla oceny wiarygodności kredytowej. Oświadczenie o wysokości przychodów powinno być rzetelne i dokładne, aby pokazać instytucji finansowej, że jesteś w stanie spłacić kredyt. Dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej powinny być aktualne i kompleksowe, aby udowodnić, że jesteś legalnie działającym przedsiębiorcą. Informacje dotyczące historii kredytowej są istotne, ponieważ instytucja finansowa będzie chciała ocenić twoją zdolność do terminowej spłaty zobowiązań.

Proces aplikacji krok po kroku

Proces aplikacji może się różnić w zależności od instytucji finansowej, jednak ogólnie proces składa się z następujących kroków:

 1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego
 2. Przesłanie niezbędnych dokumentów
 3. Oczekiwanie na rozpatrzenie aplikacji
 4. Otrzymanie decyzji kredytowej
 5. Podpisanie umowy kredytowej

Po przesłaniu formularza aplikacyjnego i niezbędnych dokumentów, instytucja finansowa przystępuje do rozpatrzenia twojej aplikacji. Proces ten może zająć pewien czas, ponieważ instytucja musi dokładnie przeanalizować twoje dane finansowe i ocenić ryzyko udzielenia kredytu. Po rozpatrzeniu aplikacji, otrzymasz decyzję kredytową, która może być pozytywna lub negatywna. W przypadku pozytywnej decyzji, będziesz musiał podpisać umowę kredytową, która określi warunki kredytu, takie jak wysokość oprocentowania, okres spłaty i ewentualne opłaty dodatkowe.

Co zrobić, jeśli otrzymasz odmowę?

Przyczyny odmowy

Istnieje wiele przyczyn, które mogą skutkować odmową udzielenia kredytu pod terminal płatniczy. Niektóre z najczęstszych przyczyn to:

 Obraz3

 • Negatywny wpis w BIK ( powyżej 60 dni )
 • Nieprawidłowo wypełniony formularz aplikacyjny
 • Niewystarczające dokumenty potwierdzające przychody  

Jak poprawić swoje szanse na uzyskanie kredytu

Jeśli otrzymasz odmowę, nie oznacza to, że nie możesz ponownie ubiegać się o kredyt pod terminal płatniczy. Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu, warto podjąć następujące działania:

 Sprawdzić i poprawić swój wpis w BIK

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
 • Upewnić się, że formularz aplikacyjny jest wypełniony poprawnie
 • Przygotować dodatkowe dokumenty potwierdzające dochody

Należy pamiętać, że negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) może być jednym z głównych powodów odmowy kredytu. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje dane w BIK i ewentualnie skonsultować się z doradcą finansowym, aby dowiedzieć się, jak poprawić swoją sytuację kredytową.

Ponadto, nieprawidłowo wypełniony formularz aplikacyjny może również prowadzić do odmowy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przeczytać instrukcje i wypełnić formularz zgodnie z wymaganiami. Można również poprosić o pomoc pracownika banku lub doradcę finansowego, aby upewnić się, że wszystkie informacje są poprawne i kompleksowe.

Porady dotyczące spłaty kredytu pod terminal płatniczy

Jak zarządzać spłatą kredytu

Spłata kredytu pod terminal płatniczy jest istotna dla utrzymania dobrej historii kredytowej. Oto kilka porad, które pomogą Ci zarządzać spłatą kredytu:

 • Regularnie monitoruj stan konta i terminy spłat
 • Przygotuj plan budżetowy, uwzględniając raty kredytowe
 • Zaplanuj rezerwę na ewentualne nieprzewidziane wydatki  

Co zrobić, jeśli masz problemy ze spłatą kredytu

Jeśli napotkasz problemy ze spłatą kredytu pod terminal płatniczy, nie odkładaj ich na później. Istnieje wiele opcji, które mogą Ci pomóc w tej sytuacji:

 • Skontaktuj się z instytucją finansową i omów swoją sytuację
 • Szukaj alternatywnych źródeł finansowania
 • Rozważ restrukturyzację kredytu

Niezależnie od twoich potrzeb i celów, kredyt pod terminal płatniczy może być wartościowym narzędziem biznesowym lub osobistym. Pamiętaj, że przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego rodzaju finansowania, warto dokładnie przeanalizować swoje możliwości i potrzeby. Dołączając do grona korzystających z kredytu pod terminal płatniczy, możesz wpłynąć na rozwój swojego biznesu lub zrealizować swoje cele życiowe.

Regularne i terminowe spłacanie rat kredytowych może zwiększyć twoje szanse na otrzymanie korzystniejszych warunków kredytowych w przyszłości. Dlatego ważne jest, abyś planował swoje wydatki i budżet w taki sposób, aby móc regularnie spłacać raty kredytowe.

Ponadto, jeśli masz problemy ze spłatą kredytu pod terminal płatniczy, nie wahaj się skontaktować z instytucją finansową, z którą podpisałeś umowę. Wiele banków i instytucji finansowych oferuje programy pomocy dla klientów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Mogą one obejmować odroczenie spłaty, obniżenie rat kredytowych lub restrukturyzację kredytu. Warto skorzystać z takiej pomocy, ponieważ może to pomóc Ci uniknąć długoterminowych konsekwencji związanych z nieterminową spłatą kredytu.

Zobacz inne formy finansowania dla firm na stronie https://firmowefinanse.pl/

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy