Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co ciekawego w weekend?

Co ciekawego w weekend?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 17 marca

Beksiński w Radomiu

W Kamienicy Deskurów (Rynek 14) Resursa Obywatelska zorganizuje wystawę prezentującą niezwykłą twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Na wystawie pt. "Beksiński w Radomiu", trwającej do 4 czerwca, zaprezentowanych zostanie – dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów artysty ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat. Inną część ekspozycji stanowić będą fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe Beksińskiego wraz z obszerną wystawą multimedialną „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition, która zabierze zwiedzających w klimatyczną podróż przez całokształt twórczości Mistrza. Poprzez doświadczenia virtual reality będzie można odbyć drogę „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Na wystawę przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w stereoskopii (3D).
Ceny biletów: bilet normalny: 30 zł; bilet ulgowy: 25 zł;  bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 20 zł (w cenie biletu grupowego dla szkół zawarty jest multimedialny wykład biograficzny).

„Koincydencje” w Łaźni

Wystawa w Łaźni. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 18 na wystawę Małgorzaty Marszałek-Górskiej „Koincydencje”. Marszałek-Górska jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplom z rysunku uzyskała w 2007 r. i to właśnie rysunek był przez lata jej główną formą wyrazu artystycznego. Potrzeba zmiany pojawiła się wraz z macierzyństwem. Nowe okoliczności obudziły tęsknotę za malarstwem, za kolorem, za strukturą płótna. Mieszka i tworzy w Krośnie. Wstęp wolny.

 Szelmostwa Lisa Witalisa w Resursie

„Szelmostwa Lisa Witalisa” w Resursie. O godz. 18 będzie można ponownie zobaczyć spektakl Teatru Poszukiwań „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Nikt w lesie nie miał tak pięknego ogona. Jednak ten lisek to prawdziwy szelma! Nie potrafił nawet przez chwilkę przestać kombinować, oszukiwać, aż dziwnym trafem został prezydentem lasu, ale oszukane zwierzęta na czele z Wilkiem próbują go tej funkcji pozbawić. Z jakim skutkiem - przekonamy się podczas spektaklu. Reżyseruje Katarzyna Sasal. Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat. Bilet kosztuje 10 zł. Wejściówki można nabywać online na biletyna.pl i w kasie Resursy w godzinach pracy i bezpośrednio przed wydarzeniem.

Koncert duetu gitarowego

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Koncert duetu gitarowego. O godz. 18 w sali Zespołu Szkół Muzycznych rozpocznie się koncert duetu gitarowego Piotr Domagała (Polska) i Martin Wesely (Austria). Europejski projekt umiejętnie łączy piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco. W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej Andaluzji. Zespół tworzą znakomici i uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce`a. Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów muzycznych. Wstęp płatny - bilety normalne 30 zł, ulgowe 15 zł.

Pieśń humbaka w Amfiteatrze

„Pieśń humbaka” i rozmowa z twórcami. To nagradzany monodram na podstawie tekstu Pawła Błacha w interpretacji i wykonaniu Marcina Fortuny. Można go będzie obejrzeć o godz. 19 w Kawiarni Artystycznej (ul. Parkowa 1). Po spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami spektaklu, którą poprowadzi prof. Anna Spólna. Anna Spólna – doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, profesor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Marcin Fortuna – zawodowo grafik, niezawodowo aktor i reżyser w Teatrze Resursa, muzyk i kompozytor. Paweł Błach – animator kultury, popularyzator nauki, pasjonat nauki i literatury oraz nowych technologii. Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu wydarzenia – dostępne na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (płatność tylko gotówką).  

Sobota, 18 marca

Koncert zespołu Banda i Wanda

 Koncert zespołu Banda i Wanda. W ramach X edycji Radomskiej Giełdy Winyli w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1 o godz. 20 wystąpi zespół Wanda i Banda z charyzmatyczną Wandą Kwietniewską. Koncert wiąże się również z jubileuszem grupy, bowiem w tym roku zespół obchodzi 40 lecie pracy artystycznej. Oprócz koncertu przewidziano wiele atrakcji związanych z czarnym krążkiem. W Centrum Handlowym M1 odbędzie się giełda winylowa (godz. 10-17), na której organizatorzy przewidzieli spotkanie autorskie Wandy Kwietniewskiej z fanami. W godz. 17-19 natomiast w MCSW „Elektrownia” odbędzie się impreza towarzysząca giełdzie, a związana z 50-leciem płyty grupy Pink Floyd „The Dark Side of the Moon”. Na wysokiej klasy sprzęcie audiofilskim zaprezentowana będzie najsłynniejsza płyta brytyjskich muzyków. Wydarzenie poprowadzi znany dziennikarz muzyczny Piotr Metz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny – na koncert obowiązują zaproszenia, do wygrania m.in. na fanpage’u Amfiteatru.

Przedostatni dzień Kazików

Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 18 na przedostatnie już wydarzenie w ramach święta patrona miasta. To dyskusja o herbie Radomia, którą moderował będzie Robert Utkowski. Wstęp wolny.  

Niedziela, 19 marca

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Koncert porządny: Fionka dzieciom

Koncert porządny: Fionka dzieciom. To autorski projekt Emilii Rutkowskiej-Bekas, autorki potrójnie nagrodzonej na I KFPP Mini-Debiuty w Opolu piosenki „W chmury daj nura”. Fionka Dzieciom pisze utwory, w których najważniejsza jest niebanalność i zabawa słowem. Każdy z nich to inna historia, którą Fionka opowiada razem z dziećmi poprzez śpiew, taniec i gesty. Koncert będzie miał premierowy charakter. Początek o godz. 17 w MOK „Amfiteatr” przy ul. Daszyńskiego 5. Bilety: 10 zł – pojedynczy, 35 zł – rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne nawww.biletyna.pl i w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką).

„Cztery pory roku” w Skaryszewie

To kolejne spotkanie w ramach cyklu muzycznego Powiatowego Instytutu Kultury pod nazwą „Cztery pory roku”. Tym razem w kościele św. Jakuba pieśni wielkopostne zaprezentuje o godz. 18 zespół śpiewaczy Monodia Polska. W Skaryszewie usłyszymy pieśni w wariantach melodycznych zebranych przez Adama Struga w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskich północno-wschodniego Mazowsza. Odnajdujemy wśród nich m. in. wiersze najwybitniejszych poetów polskich od średniowiecza po wiek XIX. Śpiewacy wykonają też utwory anonimowe, będące wyrazem pobożności ludowej. Wstęp wolny.

Wielki Test Wiedzy o Radomiu

To już ostatni dzień tegorocznych Kazików – święta patrona miasta. O godz. 15 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się X Jubileuszowy Test Wiedzy o Radomiu. Po jego zakończeniu poznamy laureata Nagrody św. Kazimierza.

 

nika

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy