Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 5 kwietnia 2026 09:28
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Bezpłatne badania profilaktyczne w Radomiu. Szansa na wczesne wykrycie raka szyjki macicy

Od 1 kwietnia Radomski Szpital Specjalistyczny rozpoczyna bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 64 lat.

Regularne badania mogą uratować życie. Rak szyjki macicy to choroba, która przez długi czas rozwija się bezobjawowo. Wczesne wykrycie daje jednak bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie – nawet w ponad 99 procentach przypadków.

Z myślą o profilaktyce i zdrowiu mieszkanek regionu, od 1 kwietnia Radomski Szpital Specjalistyczny rozpoczyna realizację bezpłatnych badań w ramach programu finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Z badań mogą skorzystać kobiety w wieku 25–64 lata. Co ważne, nie jest wymagane skierowanie – wystarczy wcześniejsza rejestracja. Jak zaznacza radomski szpital, badania będą wykonywane przez doświadczone położne, które zadbają o komfort i bezpieczeństwo pacjentek.

Placówka zachęca do korzystania z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), które umożliwia szybkie i wygodne zapisanie się na wizytę bez konieczności wychodzenia z domu.

Zobacz także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama