Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 21 grudnia 2025 23:11
Reklama

Wyjątkowe widowisko w Warce! Upamiętnią Powstańców Listopadowych

W sobotę, 29 listopada, dokładnie w rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, w Warce odbędzie się wyjątkowe widowisko historyczne. Początek o godzinie 15 na tamtejszym Rynku.
Wyjątkowe widowisko w Warce! Upamiętnią Powstańców Listopadowych
W wareckim rynku ponownie pojawią się grupy rekonstrukcyjne. Widowisko będzie poświęcone Powstaniu Listopadowemu.

Autor: Urząd Miejski w Warce/pustykadr.pl

Widowisko w Warce (powiat grójecki) nosi tytuł „Iskra Wolności – Powstanie Listopadowe 1830”. Będzie można obejrzeć rekonstrukcję starcia polskich powstańców z wojskiem carskiej Rosji. 

Ku pamięci powstańców i Piotra Wysockiego

- To niezwykła, pełna emocji podróż w czasie, która pozwoli lepiej zrozumieć wydarzenia sprzed 195 lat. Inscenizacja przybliży atmosferę tamtych dni, a także sylwetkę Piotra Wysockiego – wareckiego bohatera, który odegrał kluczową rolę w rozpoczęciu powstania. Pokaz pozwoli zobaczyć, jak nasi przodkowie walczyli o wolność oraz jak wielkie znaczenie miały ich determinacja, odwaga i wiara w niepodległość - zapowiada Sebastian Piaseczny z Urzędu Miasta w Warce.

Poświęcenie Piotra Wysockiego i jego niezłomna postawa są inspiracją dla kolejnych pokoleń, stąd też organizatorzy na czele z burmistrzem Tomaszem Rawskim, zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich, którzy chcą poczuć ducha historii i uczcić pamięć bohaterów. Na miejscu pojawią się także grupy rekonstrukcyjne. 

Początek wydarzenia o w sobotę 29 listopada o godzinie 15. 

Polecamy: 

Powiązane galerie zdjęć:

Ankieta: Czy zgłosisz się dobrowolnie na szkolenie obronne?
Tak, chętnie, chcę zdobyć wiedzę i nowe umiejętności.
21%   (34 głosy)
Tak, ale znam zbyt mało szczegółów o szkoleniu.
11%   (18 głosów)
Być może, ale nie jestem do końca zdecydowany/a.
14%   (23 głosy)
W ogóle mnie to nie interesuje.
54%   (87 głosów)
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama