Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 23 czerwca 2025 11:55
Reklama

Święto polskiej niezapominajki. Gwiazdą imprezy - Budka Suflera

Występy zespołów tanecznych, sygnalistów myśliwskich i sokolników, marsz nordic walking i koncert Budki Suflera – w niedzielę, 25 maja w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku odbędzie się piknik z okazji Święta Polskiej Niezapominajki.
Święto polskiej niezapominajki. Gwiazdą imprezy - Budka Suflera

Autor: Archiwum CoZaDzień.pl

- To już 24. edycja święta, które zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio. To święto, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie - mówi Edyta Nowicka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Piknik organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano w niedzielę, 25 maja o godz. 11. A w programie pikniku przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych i tanecznych, sygnalistów myśliwskich, a także pokazy sokolników, kynologiczne i pirografii oraz inne atrakcje. Na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy oraz warsztaty edukacyjne m.in. nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka”, Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”, Nadleśnictwa Dobieszyn, Ligi Ochrony Przyrody, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Kozienickiego Parku Krajobrazowego im. prof. Ryszarda Zaręby, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu, Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu, Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej w Pionkach i Stowarzyszenia Pszczelarzy Leśników. Obecny będzie również Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letniska oraz Zespół Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku wraz z grupą sygnalistów i sokolników. Będzie można także wziąć udział w warsztatach przyrodniczych „Leśne miasteczko”, survivalowe i pierwszej pomocy. Na uczestników święta czekać mają także pokazy kół gospodyń wiejskich i klubów seniora.

Odbędzie się także pokaz psów myśliwskich. Poza tym zaprezentuje się KPP Pierwsza Pomoc – Świętokrzyskie i Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. Na stoisku Poczty Polskiej będzie można wysłać tradycyjną kartkę z Niezapominajką. Dodatkowo zaplanowano jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, kupić wyroby regionalne i posilić się tradycyjnym jadłem. Dla zwolenników sportu natomiast leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem.

Atrakcje muzyczne to koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku. Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Budka Suflera (godz. 14).
W Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku im. red. Andrzeja Zalewskiego można będzie także oglądać wystawę „Nie zapomnij Niezapominajki. Święto Polskiej Niezapominajki na kartach leśnej historii”:

Chętnym Nadleśnictwo Radom zapewnia bezpłatny przewóz. Odjazd z Radomia: przystanek przy ul. Struga (przy Galerii Słonecznej) o godz. 10.30, 11.00 i 11.30; drugi przystanek na os. Gołębiów (za stacją paliw Orlen). Powrót z LOE o godz. 14.30, 15.00 lub 15.30. Busy będą miały z przodu plakat Święta Polskiej Niezapominajki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama