Targi były okazją dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje obecnie rynek pracy. Chętni mogli porozmawiać z pośrednikami, przedstawicielami firm oraz uczelni wyższych.
- My właściwie jesteśmy tutaj po to, żeby pokazać tym młodym ludziom, jakie mają możliwości, z jakich programów mogą skorzystać w Powiatowym Urzędzie Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jakie mogą mieć atuty w rozmowach z potencjalnymi pracodawcami, bo są to ostatnie klasy, więc za chwileczkę ci młodzi ludzie wejdą na rynek pracy. Chcemy, żeby wiedzieli, czym dysponujemy, jakie możemy im sfinansować działania - mówi Marcin Tomczyk, pośrednik pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.
Wydarzenie było również okazją do świętowania pierwszych urodzin Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Budowlanych.
- Kształci fachowców. W naszym przypadku są to roboty wykończeniowe, prace wykończeniowe, czyli jest dedykowane przede wszystkim zawodom budowlanym. W kursach mogą uczestniczyć uczniowie, ale też osoby dorosłe, które chciałyby przekwalifikować się z innych zawodów - tłumaczy Maria Świerczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.
Placówka przeprowadziła już 10 kursów, a w planach są kolejne.
- Przed nami od stycznia kolejna tura kursów i mam nadzieję, że to zainteresowanie również będzie duże - dodaje Maria Świerczyńska.
W czasie targów pracy odbyły się także wykłady. Chętni mogli także zwiedzić Branżowe Centrum Umiejętności nr 1.
Napisz komentarz
Komentarze