Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
środa, 25 czerwca 2025 04:07
Reklama

Nowe Perspektywy z tytułem Super Marki

Wyłoniono 15 zwycięzców w konkursie Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Tytuł Super Marki powędrował do radomskiego stowarzyszenia Nowe Perspektywy.
Nowe Perspektywy z tytułem Super Marki

Źródło: Fot. cozadzien.pl

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłosiło wyniki 9. edycji Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Konkurs co roku pozwala wyłonić najlepsze osoby, organizacje i instytucje, które działają na rzecz drugiego człowieka.

Kapituła konkursowa spośród 45 kandydatów wyłoniła 15 zwycięzców. - Było z czego wybierać. Nagrody powędrowały do tych podmiotów, które wyróżniają się w działalności na rzecz innego człowieka - podkreśla Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej.

Konkurs skierowany jest m.in. do spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej czy zakładów aktywności zawodowej. Laureatów wybrano w sześciu kategoriach: rozwój, reintegracja, odpowiedzialność, osobowość, odkrycie i super marka.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkową statuetkę, tytuł Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, a także sadzonkę klonu. Trójka laureatów z kategorii Super Marka otrzymała nagrody finansowe w postaci czeków na 12 tys. zł. Warunkiem startu w tej kategorii było przynajmniej trzykrotne zwycięstwo w poprzednich edycjach konkursu. Taki warunek spełniło stowarzyszenie Nowe Perspektywy z Radomia, które otrzymało tytuł Super Marki. 

- To jest oczywiście ogromny kop motywacyjny, ale także i bardzo duża odpowiedzialność. Dla naszego stowarzyszenia to już czwarta nagroda, która idealnie podsumowuje trzy poprzednie - komentuje Monika Dudek, prezeska stowarzyszenia Nowe Perspektywy. - Zaczynaliśmy od poradnictwa i od pomocy osobom w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Obecnie prowadzimy duże ośrodki dla osób z demencją, neurodegeneracją czy Alzheimerem. My dajemy tym ludziom człowieczeństwo i pokazujemy, że są wspaniali, mają pasje i zainteresowania - tłumaczy prezeska.

Podopieczni ośrodków prowadzonych przez stowarzyszenie mają do dyspozycji różne formy terapii. - Jest ich całe mnóstwo. Mamy m.in. dogoterapię, choreoterapię, czyli terapię taneczną, muzykoterapię, czy różne terapie specjalistyczne. Tych terapii jest naprawdę bardzo dużo, ale chyba najważniejszą z nich to po prostu terapia społeczna, czyli w ogóle możliwość przyjścia do ludzi - wyjaśnia Monika Dudek. 

Podopieczni mogą również korzystać z warsztatów terapii zajęciowej, opieki fizjoterapeuty, konsultacji i wsparcia psychologa, neurologopedy czy dietetyka.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama