Wydarzenie odbyło się w dwóch budynkach amfiteatru. W obiekcie przy ulicy Parkowej odbyły się dwa wykłady – z prof. Łukaszem Niesiołowskim-Spanò oraz prof. Andrzejem Draganem. Z kolei w budynku przy ulicy Daszyńskiego przygotowano liczne atrakcje, skierowane głównie do młodszych uczestników.
- Jest to część dużego, całorocznego projektu "Od kosmosu do sztucznej inteligencji", który realizujemy ze środków tegorocznego Budżetu Obywatelskiego miasta Radomia . W jego ramach organizujemy regularne spotkania z nauką w różnych odsłonach - mówiła nam Anna Dudziak z Amfiteatru.
Jedną z atrakcji były pokazy i warsztaty przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
- Pierwszy pokaz dotyczy morskich opowieści, czyli tego, jak nasza równowaga na nas wpływa i dlaczego jest to tak szalenie ważne. Natomiast drugi będzie dotyczył muzyki – mówiły nam Anna Grabowska i Lilia Sokołowska z Centrum Nauki Kopernik. - Na warsztatach bawimy się w daktyloskopię, czyli robimy odciski, badamy je, przyglądamy się, gdzie można je zostawić i dlaczego. Każdy może zabrać takie podpisane odciski do domu.
Ciekawą atrakcją były również ręcznie wykonywane kartki okolicznościowe.
- Używamy grafik warsztatowych, co stanowi świetną okazję, ponieważ nie zawsze można skorzystać z takich technik. Teraz wychodzimy do ludzi, a każdy ma szansę spróbować odbić linoryt na kartce i zabrać go do domu - mówiła nam Katarzyna Pietrzak z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego.
Nie zabrakło również wielu innych atrakcji przygotowanych przez Uniwersytet Radomski, ozdabiania toreb i koszulek motywami popularnonaukowymi, prezentacji robota 6-osiowego Kawasaki Robotics Astorino oraz pojazdu gąsienicowego wydrukowanego na drukarce 3D, a także obserwacji nieba z Astrobazą.
Napisz komentarz
Komentarze