Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 24 czerwca 2025 05:59
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Sprzęt dla OSP z gminy Przytyk

Siedem jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy Przytyk otrzymało sprzęt i środki ochrony indywidualnej. Zakup dofinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Sprzęt dla OSP z gminy Przytyk

Źródło: fot. CoZaDzien.pl/Michał Kaczor

Sprzęt trafił do OSP Wrzos, Wrzeszczów, Suków, Przytyk, Dęba, Domaniów i Goszczewice. Na zakup umundurowania i sprzętu gmina Przytyk otrzymała z budżetu województwa mazowieckiego prawie 30 tys. zł.

- Naszą wspólną odpowiedzialnością jest dbanie o bezpieczeństwo i oczywiście tu przyświeca nam taka idea, aby zdolności operacyjne wszystkich jednostek były jak najlepsze, a jest ich naprawdę wiele, bo w całym województwie około 2000 jednostek, w tym ponad 600 w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Myślę, że jesteśmy pewnego rodzaju ewenementem w skali wszystkich województw, bo przekazujemy duże kwoty w instrumentach wsparcia dla właśnie wzbogacenia w sprzęt strażaków, ale jednocześnie w bazę, którą dysponują, czy zakup wozów bojowych - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Zakup sprzętu w połowie dofinansowała również gmina Przytyk.


- To jest ważne, było ważne i zawsze będzie ważne, bo te jednostki oczywiście służą wszystkim mieszkańcom nie tylko naszej gminy, ale i subregionu radomskiego, bo czasami zdarzają się wyjazdy poza obszar naszej gminy. Jak nie wspierać ludzi, którzy na co dzień pomagają innym, często tracąc również i własne życie? Nasi druhowie często wymagają sukcesywnej wymiany tego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Teraz to miało miejsce - dodaje Dariusz Wołczyński, burmistrz Przytyka.

Strażacy otrzymali sprzęt różnego przeznaczenia. To m.in. węże tłoczone, tłumice gumowe z drążkami teleskopowymi, wodery, pasy bojowe, linki strażackie, widły do siana, piły spalinowe, czy hydronetki plecakowe.


- To jest sprzęt, który się bardzo zużywa. Im więcej wyjazdów, tym sprzęt się bardziej eksploatuje, zużywa i wtedy jest potrzeba uzupełniania, zastępowania go nowym - tłumaczy Sylwester Podymniak, prezes zarządu gminnego OSP w Przytyku.

Druhny i druhowie otrzymali też kombinezony pszczelarskie z osłoną głowy i workiem na roje, komplety ubrań specjalnych, trzyczęściowe stroje koszarowe i kominiarki strażackie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama