Zawodnik przenosi się do Radomia z pierwszoligowego AZS AGH Kraków. W zeszłym sezonie został wybrany MVP Tauron 1. Ligi.
Atakujący ma 21 lat i swoją karierę zaczynał w MOS Wola Warszawa, z którym zdobył mistrzostwo Polski juniorów. W sezonie 2021/22 podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z pierwszoligową Legią Warszawa. Rozegrał 25 spotkań i zdobył 98 punktów. W ubiegłym sezonie również grał w pierwszej lidze, ale w ekipie AZS AGH Kraków. Rozegrał 33 mecze i zdobył aż 555 "oczek". Ponadto 9-krotnie otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania. Jego drużyna zakończyła poprzednie rozgrywki na szóstym miejscu.
Gomułka w 2021 roku wraz z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów. Rok później z kadrą U22 stanął na najniższym stopniu podium w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. W ubiegłym roku zdobył też złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.















Napisz komentarz
Komentarze