W piątek wieczorem patrol radomskiej drogówki zauważył na ulicy Warszawskiej pojazd marki Renault Laguna jadący w kierunku Warszawy.
- Podejrzenia policjantów wzbudziło zachowanie młodego mężczyzny, który siedział za kierownicą. Chcieli zatrzymać auto do kontroli, ale kierujący zignorował sygnały funkcjonariuszy i jechał dalej. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po jakimś czasie kierowca zatrzymał się, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Biegł polnymi drogami mając nadzieję, że zgubi policjantów. Funkcjonariusze po chwili dogonili i zatrzymali młodego mężczyznę. 19-letni mieszkaniec Radomia nie posiadał prawa jazdy. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy - powiedziała Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

