Akademickie Centrum Koszykówki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego ROSA Radom – to nowa nazwa zespołu, jaki w sezonie 2014/2015 zagra na zapleczu ekstraklasy. Koszykarze swoje mecze w roli gospodarza będą rozgrywać w hali UTH przy ulicy Chrobrego.
- Projekt ten ma na uwadze płynne przejście zawodnika z wieku juniora do
koszykówki seniorskiej” - stwierdził Piotr Kardaś, nowy prezes
stowarzyszenia, a jeszcze w poprzednim sezonie zawodnik I zespołu
grającego w Tauron Basket Lidze.
Na konferencji obecni byli: prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, rektor UTH Zbigniew Łukasik, prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański, prezes Stowarzyszenia ROSA-Sport Radom Piotr Kardaś, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik oraz poseł i były prezes klubu ROSA-Sport Radom Krzysztof Sońta.
- Radomska koszykówka stawia kolejny istotny krok w rozwoju. Stajemy się jednym z najistotniejszych miejsc na mapie polskiej koszykówki. Cieszę się bardzo mocno z podpisanego dzisiaj porozumienia pomiędzy uczelnią, a klubem - powiedział Andrzej Kosztowniak.
Pierwszy mecz w I lidze ACK UTH Rosa Radom zagra 27 września z Sokołem Łańcut na wyjeździe. Jako gospodarz w nowej już hali, radomianie zagrają 4 października z GTK Gliwice.

