Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 18 grudnia 2025 10:40
Reklama

Podziękowanie dla Rosy od Stowarzyszenia "Nasze Dzieci"

Podczas piątkowego (3 kwietnia) meczu Rosy Radom przeciwko beniaminkowi TBL, King Wilkom Morskim Szczecin, tuż po prezentacji obu drużyn, doszło do bardzo miłej uroczystości.


Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci", Tatiana Kaplińska w towarzystwie dwójki podopiecznych Julki i Kuby, wręczyła pamiątkowy dyplom a także cztery ręcznie wykonane serca na ręce sponsora strategicznego radomskiego klubu, Romana Saczywko a także prezesa ROSY S.A. Przemysława Saczywko.

- Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Nasze Dzieci" składa wyrazy wdzięczności dla Organizacji ROSA za tak piękne włączenie się w obchody X Światowego Dnia Zespołu Downa. Państwa poparcie dla tej niezwykle szlachetnej akcji jest dowodem radości, tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi Trisomią 21, a także z ich rodzinami. Dla naszych dzieci możliwość kontaktu z tak wspaniałymi sportowcami, to nie tylko frajda, ale także możliwość budowania w społeczeństwie świadomości, że deficyty intelektualne czy wygląd zewnętrzny nie powinny być powodem odrzucania tych niezwykle empatycznych ludzi. Pragniemy więc z całego serca podziękować za tą WIELKĄ, MAGICZNĄ i NIEZAPOMNIANĄ chwilę w życiu naszych dzieci, a także za to, że dzięki Państwu zakwitła w ich sercach radość, a na twarzach zagościł promienny uśmiech! - czytamy w podziękowaniu.

- Podziękowania za włączenie się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa są dla nas dowodem na to, że warto brać udział we wszelkich tego typu inicjatywach prospołecznych. Dzień 21 marca na stałe już wpisał się w kalendarz naszych corocznych akcji i mamy wielką nadzieję, że już za rok, kolejny raz "Nasze Dzieci" odwiedzą nas podczas meczu Tauron Basket Ligi. Oczywiście oczekujemy ich na wszystkich innych spotkaniach rozgrywanych w Radomiu. Nasi zawodnicy, trenerzy, pracownicy a także całe koszykarskie środowisko, bardzo chętnie włączyło się w tę akcję, co jest kolejnym dowodem na potrzebę solidaryzowania się z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Cieszymy się, że dzieci i ich opiekunowie doświadczyli naszego szczerego wsparcia, tak potrzebnego w dzisiejszym bardzo specyficznym "świecie" - informuje rosasport.pl.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama