Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 2 stycznia 2026 03:05
Reklama

38 nietrzeźwych, 22 zabrane prawka

W minioną sobotę na Mazowszu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno prewencyjne, których podstawowym celem była eliminacja z dróg jednego z największych zagrożeń, jakim są pijani kierowcy.


Mając na uwadze stałe wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący łamiący elementarne zasady bezpiecznej jazdy a szczególnie ci, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu czy narkotyków 28.listopada na całym Mazowszu przeprowadzono działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu takich osób.

W akcji uczestniczyło 639 policjantów, w tym 321 z innych służb. Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 18340 badań stanu trzeźwości. Przeprowadzono też 29 badań, które miały stwierdzić czy kierujący jest pod wpływem jakiegoś narkotyku.

Efektem policyjnych działań było wyeliminowanie z ruchu 38 nietrzeźwych kierowców i zatrzymanie 22 praw jazdy. Zatrzymano też jedną osobę która wsiadła za kierownicę pod wpływem narkotyku.

W czasie gdy policjanci prowadzili działania, na drogach Mazowsza doszło do dwóch wypadków, w których uczestniczyli nietrzeźwi kierowcy.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Szydłowcu gdzie kierujący motorowerem, mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu wyprzedzał wóz konny o który zahaczył i przewrócił się. Przez to spłoszył się koń i woźnica spadł z wozu. Motorowerzysta i woźnica zostali przewiezieni do szpitala.



Podziel się
Oceń

Reklama