Tie-break w Lubinie. Czarni z punktem po porażce z Cuprum

W Lubinie spotkały się jedne z najsłabszych zespołów sezonu 2022/23 PlusLigi. Cuprum przed spotkaniem 25. kolejki plasowało się na 14. miejscu z dorobkiem 22 punktów, a Czarni zajmowali 15. lokatę i mieli na koncie tylko 13 "oczek".

Radomianie w obecnych rozgrywkach u siebie jeszcze nie wygrali. Zwyciężyli trzykrotnie w halach rywali i liczyli na triumf w Lubinie. Mecz zaczęli bardzo dobrze, bo już od samego początku narzucili rywalom swoje warunki. W połowie pierwszego seta przewaga podopiecznych Pawła Woickiego wynosiła już siedem punktów. Asa serwisowego zanotował Timo Tammemaa i było 10:17. Obraz gry nie zmienił się do końca premierowej odsłony, którą Czarni zakończyli skutecznym blokiem (18:25).

Radomianie jednak dobrej dyspozycji nie podtrzymali w drugiej partii. Siatkarzom Czarnych spadła skuteczność w ataku i w przyjęciu. Lubinianie natomiast prezentowali się dużo lepiej niż w pierwszym secie. Efekt był taki, że tym razem to oni wygrali do 19.

W trzecim secie oba zespoły grały falami. Na początku prowadzili Czarni (4:7), a potem gospodarze odrobili stratę (8:8), aby później wyjść na prowadzenie. Przy stanie 19:14 wydawało się, że Cuprum jest na dobrej drodze, aby objąć prowadzenie w meczu. Radomianie jednak nie złożyli broni i odwrócili losy tej partii wygrywając na przewagi - do 24.

W czwartej odsłonie, podobnie jak w trzeciej, ekipa z Lubina osiągnęła kilkupunktowe prowadzenie. Różnica była jednak taka, że tym razem siatkarzom z Radomia nie udało się tej straty odrobić. Czarni psuli w tym meczu mnóstwo zagrywek. Po czterech setach popełnili aż 24 błędy w polu serwisowym! Lubinianie nie byli jednak dłużni, bo pomylili się 21-krotnie. Podopieczni Pawła Ruska wygrali czwartego seta do 19 i doprowadzili do tie-breaka.

Zespół z Lubina przed tym spotkaniem rozegrał w obecnych rozgrywkach pięć tie-breaków w tym sezonie i... wszystkie z nich wygrał. Jak się okazało, nie inaczej było i tym razem. Od początku gospodarze byli na nieznacznym prowadzeniu i utrzymali je do końca spotkania. Zespół Cuprum zwyciężył 15:12 i w całym meczu 3:2.

Dla Cerradu Enei Czarnych Radom była to już 22. porażka w obecnych rozgrywkach!

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)
Cuprum: Kubicki, Lorenc 27, Ferens 1, Berger 17, Pietraszko 8, Krage 7, Sas (libero) oraz Szymura (libero), Czerny, Kapica 1, Kovalov 11, Czetowicz.
Czarni: Nowak 2, Schulz 18, Łukasik, Rusin 6, Tammemaa 9, Lemański 4, Masłowski (libero) oraz Firszt 18, Gąsior, Ostrowski 4, West.
Sędziowie: Magdalena Niewiarowska i Mariusz Fiutek.
MVP: Adam Lorenc (Cuprum).