2:1 (2:0)
Karol Angielski 16 (k), Maurides 30 - Mikael Ishak 77 (k).

platinium sponsor

17.01

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra już w najbliższy wtorek, 14 grudnia. Wtedy to Radomiak na stadionie przy ul. Narutowicza zmierzy się w zaległym meczu z Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:45. Za dziś dziękuje Łukasz Kościelniak, do zobaczenia!

17.00

Po bardzo dobrym meczu nasi gracze mogą cieszyć się z szóstego zwycięstwa z rzędu. Na trybunach euforia i świętowanie, które nie dziwią. Radomiak zasłużenie pokonał lidera i zbliża się do czołówki tabeli.

90+5'

OSTATNI GWIZDEK SĘDZIEGO!!! Radomiak Radom sprawia ogromną niespodziankę i pokonuje lidera z Poznania 2:1!!! Twierdza Radom niezdobyta!

90+3'

Mądrze teraz radomianie starają się trzymać Lecha na dystans. Coraz bliżej do kolejnego zwycięstwa!

90+1'

Kolejna zmiana w Radomiaku. Za Karola Angielskiego wchodzi Dominik Sokół.

90'

Pogramy 5 minut dłużej.

87'

Ładna akcja rezerwowych! Karwot (rozgrywa dzisiaj setny mecz w barwach Radomiaka) odegrał do Bogusza, ale jego uderzenie ponad bramką Bednarka.

85'

Do wejścia przygotowują się Artur Bogusz oraz Meik Karwot. Zastąpią Filipe Nascimento oraz Leandro. Ostatnia zmiana również w Lechu: za Douglasa wchodzi Joel Pereira.

84'

Coraz bardziej nerwowo również na boisku. Żółta kartka za faul na Leandro dla Barry`ego Douglasa.

83'

Puszczają nerwy ławce rezerwowych Radomiaka, która nie zgadza się z decyzjami sędziego. Żółtą kartką ukarany rezerwowy bramkarz, Mateusz Kochalski.

81'

Coraz groźniej pod bramką Majchrowicza, na szczęście na razie bez konsekwencji.

80'

Będą dwie zmiany. Za Luisa Machado wchodzi Mario Rondon, za Mauridesa pojawi się Thabo Cele.

79'

Za chwilę na murawie pojawi się Mario Rondon.

77'

Mikael Ishak strzela kontaktowego gola. Radomiak - Lech 2:1

76'

Niestety, jeden z naszych graczy zagrał piłkę ręką i mamy rzut karny dla Lecha.

74'

Efektowna oprawa przygotowania przez kibiców Radomiaka!

74'

Karol Angielski wyciął Michała Skórasia. Kartka dla naszego zawodnika.

72'

Kolejna zmiana w Lechu. Za Joao Amarala wchodzi Artur Sobiech.

71'

Blisko bramki dla Lecha po zamieszaniu w polu karnym! Na szczęście jeden z naszych zawodników wybił futbolówkę, która zmierzała już do bramki. Rzut rożny dla gości.

69'

Gra toczy się obecnie głównie w środkowej strefie boiska.

62'

Trzecia zmiana w Lechu. Dani Ramirez wchodzi za Jespera Karlstroma.

58'

4491 osób obserwuje dzisiejsze widowisko!

57'

Na boisku lezał Maurides, na szczęście nie będzie potrzebna zmiana.

56'

Groźne wstrzelenie piłki z rzutu wolnego w wykonaniu Kvekveskiriego, ale dobrze wypiąstkował Majchrowicz.

53'

Znów kontrowersja w polu karnym Lecha! Leandro chciał zagrać wzdłuż szesnastki, piłkę ręką zatrzymał jeden z obrońców, który leżał w polu karnym. Nie ma jedenastki dla naszego zespołu.

48'

Zakotłowało się w polu karnym Lecha! Tuż sprzed linii bramkowej piłkę wybił jeden z defensorów, ale Maurides był na spalonym.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę meczu!

16.07

Będzie podwójna zmiana w Lechu. Za Adriela Ba Loua wchodzi Michał Skóraś, a za Radosława Murawskiego, Nika Kvekveskiri.

16.06

Piłkarze powoli wracają na murawę. Pierwsi z szatni wyszli jednak goście, którzy szybko chcą odmienić losy meczu.

16.04

Po bardzo dobrej grze "Zieloni" zasłużenie prowadzą z Lechem Poznań. Radomiak nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala, wykorzystał swoje atuty i zdobył dwie bramki. Trudno nie odnieść wrażenia, że Lech mocno zaskoczony taką grą naszego zespołu.

45+3'

Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrych 45 minutach Radomiak prowadzi z liderem rozgrywek, Lechem Poznań 2:0!

45'

Do pierwszej połowy arbiter z Kluczborka doliczył trzy minuty.

44'

Faulowany jeden z graczy Lecha, przewinił Maurides, Maciej Skorża domaga się drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla naszego napastnika. Sędzia jednak pozostaje niewzruszony na protesty szkoleniowca gości.

40'

Szybka kontra Radomiaka, Leandro uruchomił Machado, ale jego dośrodkowanie zbyt mocne i ostatecznie piłkę wybili zawodnicy Lecha.

38'

Radomiak spokojnie kontroluje przebieg spotkania, piłkarze wymieniają podania, a z trybun niesie się gromkie "ole"!

32'

Dość przypadkowo piłka trafiła pod nogi Machado, Portugalczyk uderzył z woleja, ale niestety wprost w Bednarka. Szkoda tej sytuacji!

30'

GOOOOOLLLLLLLLLLLL! Świetnie przy piłce utrzymał się Angielski, zagrał do Machado, ten uruchomił Abramowicza, który natychmiast zagrał wzdłuż szesnastki. W polu karnym znalazł się Maurides i pewnie pokonał Bednarka. RADOMIAK - LECH 2:0!

28'

Z narożnika pola karnego uderzył Jakub Kamiński, ale piłka minęła bramkę Radomiaka.

25'

Druga żółta kartka dla "Zielonych". Tym razem Michał Kaput, jeden z graczy Lecha opatrywany przez lekarzy.

24'

Bardzo niebezpieczny strzał Radosława Murawskiego, ale znów górą Majchrowicz.

23'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Jarosław Przybył ukarał nią Mauridesa.

21'

Z dystansu Ba Loua, ale zbyt lekko, by zaskoczyć naszego golkipera.

20'

Lech bardzo mocno zaskoczony takim wynikiem, obecny lider tabeli nie ma zbytnio koncepcji na stworzenie zagrożenia pod bramką Majchrowicza.

16'

GOOOOOLLLLLL!!!! Karol Angielski pewnym strzałem pokonał Bednarka. RADOMIAK - LECH 1:0!!!

15'

JEST RZUT KARNY!

14'

Jest analiza VAR!

13'

Piłka trafiła w rękę jednego z graczy Lecha w szesnastce, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr! Ogromne oburzenie wśród fanów.

11'

Będzie rzut wolny dla Radomiaka i dobra okazja do strzelenia bramki! Adriel Ba Loua przed polem karnym faulował Filipe Nascimento.

10'

Daleki wrzut piłki z autu Dawida Abramowicza, głową uderzył Karol Angielski, ale futbolówka trafiła w ręce Filipa Bednarka.

7'

Rzut rożny dla Lecha, ale piłkę spokojnie łapie Majchrowicz.

5'

Obydwie drużyny narazie wzajemnie się badają, na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

1'

Gramy! Radomiak na zielono, Lech na biało.

15.01

Zamieszanie przed meczem! Spięcie kibiców z ochroną, która nakazała zdjąć jeden z banerów, przygotowanych przez kibiców.

14.58

Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze bardzo miła uroczystość! Statuetkę dla najlepszego młodzieżowca listopada w PKO Bank Polski Ekstraklasie otrzymał bramkarz Radomiaka, Filip Majchrowicz. Przypomnijmy, że najlepszym trenerem minionego miesiąca został wybrany Dariusz Banasik.

14.57

Obydwie drużyny już wychodzą na murawę!

14.55

Przypomnijmy, że to pierwsza kolejka rundy rewanżowej rozgrywek. W lipcu, na stadionie w Poznaniu, padł bezbramkowy remis.

14.52

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Wójcik oraz Andrzej Zbytniewski. Sędzią technicznym będzie Piotr Rzucidło, a na worze VAR zasiądzie Tomasz Musiał.

14.50

Sobotni pojedynek będzie wyjątkowy zwłaszcza dla trenera Lecha, Macieja Skorży, który jest... wychowankiem Radomiaka Radom.

14.46

Faworytem tego spotkania jest Lech, który przewodzi ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Pogonią Szczecin. Goście nie będą jednak mieli łatwego zadania, bo w tym sezonie Radomiak nie przegrał jeszcze przed własną publicznością żadnego spotkania! Dodatkowo ekipa Dariusza Banasika notuje w ostatnich kolejkach świetną passę pięciu zwycięstw z rzędu i ośmiu meczów bez porażki!

14.44

W ekipie gości zabraknie dwóch zawodników: Pedro Rebocho i Lubomira Satki (obydwaj kontuzje). Przypomnijmy, że w Radomiaku nadal niezdolny do gry jest Mateusz Radecki.

14.40

Znamy już składy obydwu drużyn, które w dzisiejszym spotkaniu wystąpią w najmocniejszych zestawieniach. Do składu "Zielonych" wraca dwóch Portugalczyków: Filipe Nascimento (kontuzja) i Luis Machado (pauza za kartki). Na ławce znalazł się Goncalo Silva, który doznał poważnej kontuzji w meczu 2. kolejki z Legią Warszawa i dopiero teraz powoli wraca do gry.

14.32

Dzień dobry Państwu! Już za niecałe 30 minut rozpocznie się mecz 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się z obecnym liderem tabeli, Lechem Poznań. Ze stadionu przy ul. Narutowicza wita Łukasz Kościelniak.