Pilica Białobrzegi z premierowym zwycięstwem w 2023 roku. Broń Radom z pierwszą porażką

Pilica Białobrzegi z premierowym zwycięstwem
w 2023 roku. Broń Radom z pierwszą porażką

Faworytem sobotniego meczu byli bez wątpienia walczący o awans do 2. ligi zawodnicy Świtu. To oni w rundzie jesiennej pokonali w Radomiu Broń aż 4:1, a ostatnie trzy domowe pojedynki z klubem z Plant, również kończyli przekonującymi triumfami. Mimo wszystko podopieczni Dominika Bednarczyka, którzy w dwóch wyjazdowych spotkaniach rundy wiosennej zgromadzili cztery punkty, nie zamierzali tanio sprzedawać rywalom skóry. Zwłaszcza, że ci do pojedynku przystąpili bez najlepszego strzelca Arkadiusza Ciacha. Zdobywca 9 goli musiał odbyć przymusową pauzę, za nadmiar żółtych kartek.

Jak się miało okazać nie wpłynęło to negatywnie na poczynania zwłaszcza ofensywne Świtu. Radomianie podobnie, jak i w poprzednich meczach, zostali w blokach i do przerwy tracili do miejscowych dwa gole. W 20 minucie Jakuba Kosiorka pokonała Radosław Kamiński, a w 32, rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Sosnowski. Ten sam obrońca, tuż po zmianie stron zdobył trzeciego gola w meczu i zanosiło się na pogrom radomian. Ci jednak nie złożyli broni i w 60 minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Szymczak. Za to wynik w doliczonym czasie ustalił Michał Kielak, wykorzystując rzut karny.

Tymczasem z pierwszego zwycięstwa w 2023 roku cieszyli się zawodnicy Pilicy. Białobrzeżanie do przerwy bezbramkowo remisowali z Pelikanem Łowicz, by swoją przewagę udokumentować po zmianie stron. W 67 minucie Mateusza Wlazłowskiego pokonał Damian Winiarski wykorzystując podanie od Aleksandra Stawiarza. Ten sam zawodnik 10 minut później ustalił wynik konfrontacji. Tym razem asystą popisał się Oskar Wojtysiak. Pilica kończyła mecz w 10., bo za dwie żółte kartki boisko opuścił Wiktor Żurawski. Mimo to w samej końcówce gospodarze mogli pokusić się o zdobycie dwóch kolejnych goli, ale zmarnowali doskonałe okazje.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Broń Radom 3:2 (2:0)

Bramki: Kamiński 20 , Sosnowski z karnego 32, 49 – Szymczak 61, Kielak 90 z karnego.

Broń: Kosiorek – Kmiecik, Knap (52’ Grudzień), Wrześniewski, Szymczak (75’ Mydłowiecki), Odolak (75’ Goljasz), Kobiera (52’ Partyka), Derlatka, Kielak, Jakubiec, Reid (52’ Nowak).

Pilica Białobrzegi – Pelikan Łowicz 2:0 (0:0)

Bramki: Winiarski 67, 77.