Niespodzianka w Radomiu. HydroTruck pokonał faworyzowaną Astorię

Radomianie do meczu z faworyzowaną Astorią podchodzili po wysokiej wyjazdowej porażce w Koszalinie. Goście lepiej weszli w to spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili 22:17. Duży wpływ na przebieg spotkania miała druga kwarta wygrana przez radomian jedenastoma punktami. Podopieczni Roberta Witki dobrze prezentowali się w obronie. Do tego dołożyli skuteczność pod koszem rywala. Z dystansu kilkukrotnie trafił Jakub Zalewski. Do przerwy HydroTruck prowadził 46:40.

Trzecia kwarta zakończyła się remisem 21:21 i o ostatecznym wyniku zadecydowało ostatnie dziesięć minut. Z bardzo dobrej strony prezentował się doświadczony Daniel Wall. Po wykorzystanych przez niego dwóch rzutach wolnych było 69:61. Co prawda Astoria zdobyła potem siedem "oczek" z rzędu (69:68), ale końcówka należała do radomian, którzy znowu odskoczyli i wygrali ostatecznie 84:72.

Dla HydroTrucku była to druga wygrana w sezonie 2023/24 Bank Pekao 1. Ligi.

HydroTruck Radom - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 84:72 (17:22, 29:18, 21:21, 17:11)

HydroTruck: Williams 21, Zalewski 19, Szymański 14, Wall 11, Sadowski 4, Laihonen 3, Sowa 3, Ciechociński, Krzych.
Astoria: Małgorzaciak 22, Kaszowski 10, Kiwilsza 9, Zegzuła 9, Wińkowski 9, Jeszke 7, Burczyk 5, Stupnicki, Ulczyński.