5. liga - Liderzy z kompletem punktów w meczach z outsiderami

Zawodnicy Energii do rywalizacji z Jabłonianka przystępowali w roli faworyta i nie zawiedli. Już w 20 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Czerwiński. Nie minęło kolejnych 20 minut, a rzut karny na drugiego gola w spotkaniu zamienił Michał Kucharczyk. W przerwie w drużynie gospodarzy nastąpiła jedna zmiana i Bartłomieja Książka zmienił Hubert Śliwiński. To jednak nie on a ponownie Kucharczyk był autorem jedynego gola po zmianie stron. W 90 minucie najlepszy strzelec zespołu po raz drugi w meczu stanął oko w oko z bramkarzem beniaminka i pokonał go uderzeniem piłki z popularnej „jedenastki”.

W niedzielę zawodnicy Drogowca podejmowali outsidera z Żyrardowa i choć miejscowi wystąpili bez kilku kluczowych piłkarzy to i tak byli faworytem. O tym, że w Jedlińsku niespodzianki nie będzie można było być pewnym po ośmiu minutach, kiedy do bramki gości trafiali Kacper Nowakowski i z rzutu karnego Piotr Dobosz. Na następnego gola fani beniaminka czekali do 27 minuty, gdy swoją pierwszą bramkę uzyskał Bartłomiej Zenik. Ten sam zawodnik po zmianie stron jeszcze dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, a swoja trafienie dołożył Michał Rdzanek i Drogowiec wygrał 6:0!

LKS Promna po stracie pierwszych punktów w derbach zagrał na wyjeździe z Płomieniem. Pojedynek rozegrany na boisku w Rudzie lepiej rozpoczął się dla lidera, który do przerwy po golu Macieja Bubca wyszedł na prowadzenie. Po zmianie stron ambitnie walczący gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale to nie nie dało po do bramki Płomienia trafił Jakub Sosnowski i lider zainkasował komplet oczek.

W tabeli LKS ma na koncie 19 punktów i o trzy wyprzedza Drogowca, a o cztery Energię. W 8. kolejce u siebie zagra tylko LKS Promna, który zmierzy się z Tygrysem Huta Mińska. Energia wyjedzie do Józefowa na mecz z 10 Józefovią, zaś Drogowiec do Jabłonny Lackiej.

Enea Energia Kozienice – Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:0 (1:0)

Bramki: Kucharczyk 2, Czrwiński.

Drogowiec Jedlińsk – Żyrardowianka Żyrardów 6:0 (3:0)

Bramki: Zenik 3, Nowakowski, Dobosz (karny), Rdzanek.

Płomień Dębe Wielkie - LKS Promna 1:2 (0:1).

Bramki: Bubiec, Sosnowski.