Radio Rekord Radom 28 lat z Wami Radio Rekord Radom 28 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekend pełen atrakcji. Co będzie się działo?

Weekend pełen atrakcji. Co będzie się działo?

Piątek, 2 czerwca

Festyn rodzinny w Owadowie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” zaprasza w godz. 10-15 na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie: występy artystyczne: dzieci z przedszkola „Miś” i klasy O, uczniowie klasy I-III, młodzieżowego zespołu ludowego Małe Owadowianki i zespołu ludowego Owadowianki. Zaplanowano także malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, balony i bańki mydlane. Będzie można wziąć także udział w quizie rodzinnym, konkursie językowym, zabawach sportowych i warsztatach bibliotecznych. Zobaczymy pokaz Radomskiego Klubu Zapaśniczego „Olimpijczyk”, pokaz fitness i pierwszej pomocy. Dla najmłodszych – dmuchaniec. Organizatorzy zapewniają też coś dla ciała: kiełbaski, lody, pizzę, owoce, watę cukrową, popcorn i ciasta.

Żyj zdrowo na sportowo! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego (ul. Rapackiego 24) zaprasza w godz. 14-18 na festyn rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo!”. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. loteria fantowa, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, fotobudka, kawiarenka i grill (zupa gulaszowa i bigos, zdrowe napoje i desery), rodzinne skoki na skakance i turniej rodzinny w boule, występy uczniów, pokaz WOPR, stacja sportowa SI, zabawy logopedyczne, gry i zabawy językowe, konkurs „Kredą po asfalcie”, turniej szachowy, szachy terenowe, akademia tenisowa pod kierunkiem trenerów AT Masters, sztafeta rodzinna, turniej hula-hop, podchody, fitness naszych rodziców: guma, skakanka, klasy itp., test wiedzy sportowej, konkurs logiczno-sprawnościowy, turniej warcabowy, taniec hip-hop, pokaz karate, sportokiada integracyjna.

Dzień Dziecka z Kratki.pl. Festyn dla dzieci, którego sponsorem jest firma Kratki.pl, zaplanowano nad zalewem na Borkach w godz. 16-21. Będą warsztaty kreatywne, konkursy z nagrodami, duże gry planszowe, trampoliny i żyroskopy, ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, fotobudki, zdalnie sterowane modele samochodów i pojazdy policyjne, pokazy ratownictwa wodnego i straży pożarnej, a także sztuka cyrkowa. Podczas pikniku będą zbierane pieniądze na leczenie sześciomiesięcznego Franka Błasińskiego. Wstęp wolny.

Koncert i wystawa Natalii Niemen. Akademia Handlowa Nauk Stosowanych, w ramach cyklu „Akademia Kulturalna”, zaprasza o godz. 17 do swojej soiedziby przy ul. Traugutta 61a na wystawę malarstwa i rysunku „Pierwociny” autorstwa Natalii Niemen oraz recital autorki. Natalia Niemen to wokalistka, altowiolistka, kompozytorka, autorka tekstów, poetka, malarka, rysowniczka i rzeźbiarka. Żona i mama trójki dzieci. Pracuje nad autorską płytą, którą zapowiada na razie singiel „Zaplątana”. Ma za sobą dwie duże wystawy retrospektywne pt „Pierwociny” w Warszawie (klubokawiarnia Kalinowe Serce) i Wałbrzychu (Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”). Wystawa w Radomiu to fragment „Pierwocin”; prace wybrane z około setki tworzonych w latach 1979-2021. Wstęp wolny.

Wystawa fotografii. Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 18 do Galerii Resursa na otwarcie wystawy fotografii Wandy Łucji Gotkiewicz „Kościoły Radomia”. Wanda Łucja Gotkiewicz urodziła się w 1950 roku w Radomiu. Od 1968 roku amatorsko uwiecznia na zdjęciach otaczający ją świat (przyrodę, Radom, podróże). Początkowo fotografowała analogowo, a od 2008 roku – cyfrowo. W swojej twórczości zajmuje się także tworzeniem zabawek choinkowych, pisanek w pięciu różnych typach i metodach, wycinankami, haftem i malarstwem. Wystawa czynna do 7 lipca. Wstęp wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wystawa w Kamienicy Spotkań. O godz. 18 w Kamienicy Spotkań (ul. Traugutta 40) odbędzie się wernisaż wystawy inspirowanej naturą i sztuką prawosławia. Swoje prace malarskie, pod wspólnym tytułem „Boska natura” ,zaprezentuje młoda artystka - Emilia Rusin. Większość prac to pejzaże, zwykle malowane z natury – stąd ich niewielkie formaty, papierowe podobrazia, technika akrylowa. Artystka zaprezentuje też obrazy olejne, temperowe ikony i malarstwo połączone z haftem krzyżykowym, które powstały w wyniku fascynacji wschodnim sacrum. Emilia Rusin (ur. 1986) jest absolwentką malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz kierunku animator i menedżer kultury na UMCS. Pracuje w Centrum Kultury w Lublinie.

 

 

Sobota, 3 czerwca

Zakończenie na dwa fortepiany. Koncert na zakończenie sezonu (godz. 18) będzie wyjątkowy. Na scenie jednocześnie pojawią się aż dwa fortepiany. Zagrają na nich Rozalia Kierc i Maria Moliszewska, czyli Reverie Piano Duo. Zespół początkowo kształcił się pod kierunkiem S. Wojtasa, a obecnie współpracuje z B. Weznerem w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W poszukiwaniu oryginalnej artystycznej wizji, pianistki z pasją zgłębiają nieszablonowy repertuar na dwa fortepiany i cztery ręce, począwszy od sonat klasycznych, przez wielkie formy impresjonistyczne, suity musicalowe i koncerty fortepianowe, aż po polską muzykę współczesną. Duet wykona m.in. Koncert na dwa fortepiany Es-dur nr 10 KV365 W. A. Mozarta. Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Sebastian Perłowski – znakomity dyrygent, kompozytor i aranżer. Usłyszymy także młodą flecistkę Sandrę Kocyk. Uczennica radomskiego Zespołu Szkół Muzycznych jest też laureatką nagrody specjalnej XIII Szkolnego Konkursu na Wykonanie Utworu z Orkiestrą. Wykona Koncert fletowy e-moll Severio Mercadante.

 

Wyjątkowy Dzień Dziecka z Lobo Garage w Zwoleniu! 3 czerwca zwoleńskie studio detailingowe Lobo Garage szeroko otwiera swoje bramy. Tego dnia organizowana jest wyjątkowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Start już od godziny 9:00. Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych gwarantowana! W programie m.in. pokazy usług detailingowych: nakładanie ceramiki, korekta lakieru oraz oklejanie aut folią PPF. Do tego garść porad od specjalistów, jak dbać o swoje auto oraz możliwość skorzystania z usług Lobo Garage na preferencyjnych warunkach. Na wszystkich odwiedzających studio Lobo Garage czekać będzie poczęstunek z grilla, orzeźwiające napoje od partnera wydarzenia, wata cukrowa oraz inne słodkości dla najmłodszych. Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, balonów oraz malowania twarzy. A na dzieci, które mają wiele energii czekać będą dmuchańce. W godzinach 9:00 – 13:00 będzie można obejrzeć wystawę super cars. Większość pojazdów to wyjątkowe egzemplarze aut marki Porsche. Nie zabraknie też innych wyjątkowych pojazdów: McLaren, Corvetta, Lamborghini oraz Mercedes AMG GTR. Będzie to wyjątkowa okazja móc zobaczyć wiele niesamowitych aut w jednym miejscu i zrobić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcie.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 

 

Niedziela, 4 czerwca

Dni Kolbergowskie w Przysusze. W godz. 9-18 Muzeum im. Oskara Kolberga zaprasza do parku miejskiego na przegląd solistów, kapel i zespołów reprezentujących autentyczny folklor z regionu radomskiego. Wstęp wolny. W samym muzeum będzie można zobaczyć wystawę biograficzną „Oskar Kolberg (1814-1890). Etnograf, folklorysta, kompozytor”, wystawę multimedialną „Dzieło Oskara Kolberga. Podstawa źródłowa i inspiracja” oraz ekspozycję czasową: „Ksiądz Jan Wiśniewski”. W godz. 10-17 o każdej pełnej godzinie zaplanowano warsztaty plastyczne dla dzieci do lat 7. Wstęp 1 zł.

 

Turniej Hydro Energy 3x3 Basket Cup Skaryszew o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Dariusza Piątka od godziny 10:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Skaryszewie. Od 13:00 Ekologiczny Piknik Rodzinny. Edukacja ekologiczna poprzez gry, zabawy i konkursy propagujące dobre praktyki w obronie powietrza i klimatu.
 
 

nika fot. archiwum CoZaDzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy