Jak piszą organizatorzy: "budujemy u menadżerów kompetencje do kreowania liderów cyfryzacji w ich firmach. Program dzieli się na moduły dotyczące biznesowych, organizacyjnych oraz technologicznych aspektów transformacji".
Kluczowy element kursu polega na opracowaniu indywidualnej strategii transformacji dla firm biorących udział w projekcie Szkoła Lidera. W programie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie kraju, które zatrudniają co najmniej 20 pracowników.
- Szkoła Lidera to unikalny projekt w skali Polski. Każdy uczestnik przygotowuje, pod okiem mentorów Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, strategię transformacji swojego przedsiębiorstwa w kierunku firmy przyszłości. Siłą Szkoły Lidera jest jej program, który oparliśmy na praktyce. Pokazujemy technologię w miejscach w których ona już działa i podpowiadamy jak biznesowo czerpać z niej największe korzyści. Nasi absolwenci jednoznacznie wskazują, jak dużą wartością było dla nich uczestnictwo w Szkole Lidera. Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji wszystkich, którzy chcą stać się liderami przemysłu przyszłości - mówi Piotr Lis, kierownik projektu Szkoła Lidera.
Szkoła Lidera to program skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców (właścicieli firm), managerów oraz osób odpowiadających za kluczowe procesy technologiczne lub biznesowe. Absolwenci kursu uzyskają wiedzę merytoryczną i praktyczną umożliwiającą zarządzanie projektami transformacji cyfrowej w firmach. Podczas kursu uczestnicy wypracują pod okiem mentorów tworząc konkretne strategie cyfryzacji dla przedsiębiorstw, które reprezentują. Zainteresowani mogą liczyć na wsparcie Platformy Przemysłu Przyszłości w procesie transformacji cyfrowej.
- Z badań prowadzonych przez instytucje administracji rządowej, ale też organizacje przedsiębiorców wynika, że tylko 20 proc. firm w Polsce w zeszłym roku miało przygotowanych strategię transformacji cyfrowej swojego przedsiębiorstwa, a 10 proc. pozostałych, którzy nie mieli, deklarowali, że taką strategię będą przygotowywać - mówi Paweł Nowak Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą FPPP. - To oznacza, że ta świadomość, aby cyfryzacja w Polsce była procesem przemyślanym, dojrzałym, realizowanym w sposób świadomy, jest na bardzo niskim poziomie. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie projekt Szkoła Lidera.
https://dami24.pl/wiadomosci/rusza-kolejna-edycja-szkoly-lidera/26046
Udział w Szkole Lidera to szansa na wzmocnienie pozycji firm na rynku. - Dzięki współpracy Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości, która jest bardzo intensywna, otwieramy nowe możliwości dla naszych przedsiębiorców. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w rozwój lokalnego biznesu. Naprawdę czujemy się za te firmy bardzo mocno odpowiedzialni. Będziemy zachęcać przedsiębiorców z Izby, aby podjęli się uczestnictwa w projekcie Szkoła Lidera i skorzystali z możliwości pomocy de minimis - mówi Członek Zarządu IPHZR Michał Rdzanek.
Formularze zgłoszeniowe można składać mailowo na adres: [email protected]
Termin składania zgłoszeń rusza 8 marca br. o godzinie 8 i trwa do 31 marca do 23:59.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny. W ramach Szkoły Lidera przewidziano blisko 200 godzin szkoleniowych, między innymi z zakresu projektowania nowoczesnych modeli biznesowych, kreowania wartości w gospodarce cyfrowej, zarządzania procesowego, zarządzania zmianą, metod zarządzania projektami, finansowania transformacji cyfrowej, przeglądu głównych technologii przemysłu przyszłości oraz zagadnień smart product, smart factory i service design.