Piątek, 2 sierpnia
Rysunkowa żartobliwa kronika XL-lecia Solidarności Jacka Frankowskiego – Franka. „Łaźnia” Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 18 na otwarcie wystawy Jacka Frankowskiego. Urodzony w 1949 roku w Broku nad Bugiem z wykształcenia leśnik, z zainteresowań historyk, z zawodu karykaturzysta. Debiutował w 1974 w „Słowie Powszechnym” i „Lesie Polskim”. Eksponował swoje prace na blisko 200 wystawach indywidualnych. Współpracował z ponad setką tytułów prasowych i programów telewizyjnych. Prezentowane na wystawie prace stanowią dla artysty swoisty pamiętnik i zapis czasów, w których konkretne rysunki powstawały.
Sobota, 3 sierpnia
Radomiak na szczycie świata. O godz. 17 RKŚTiG „Łaźnia” (ul. Żeromskiego 56) proponuje spotkanie z Karolem Adamskim - radomskim himalaistą, który wraz z dwójką innych Polaków zdobył w maju Mount Everest, najwyższą górę świata. To wielki sukces i spełnienie jego marzeń. Po raz pierwszy w Radomiu opowie o całej wyprawie właśnie w Łaźni, a spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka – Milena Majewska.
Niedziela, 4 sierpnia
Radom Summer Rhytm by Łaźnia - koncert zespołu JMS. O godz. 17 w muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki wystąpi Zespół JMS (Jah Motorcycle Squad) Band. Grupa powstała w styczniu 2014 roku w Radomiu, a tworzy ją dziewięć osób grających muzykę reggae z elementami energetycznego rocka i ska. W 2018 roku zespół zarejestrował materiał w studiu, dzięki czemu powstała płyta „Można”.
Charytatywny festyn dla Stasia. Impreza nad zalewem w Zwoleniu (ul. Sportowa 7) rozpocznie się o godz. 14, a zakończy o godz. 19. W programie: zabawy, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, statyczna wystawa samochodów zabytkowych i motocykli, pokaz MMA / krav maga / karate / klubu fitness / szkoły tańca, pokaz straży pożarnej, licytacja fantów sportowych i nie tylko. Atrakcje: dmuchańce i trampoliny, food trucki, stoiska z watą cukrową, popcornem, napojami i ciastem od Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska z zabawkami, balonami i rękodziełem.
Z żydowskiego miasteczka. Na koncert kwartetu Kinder Jorn zaprasza w niedzielę, 4 sierpnia do Malinowego Chruśniaka Powiatowy Instytut Kultury w Iłży. To kolejne wydarzenie w wakacyjnym cyklu „W Malinowym...”. Tym razem w przepięknym ogrodzie przy ul. Podzamcze 38 pojawi się zespół Kinder Jorn. Za jego sprawą przeniesiemy się do żydowskiego miasteczka, czyli np. do Iłży, gdzie w 1939 roku Żydzi stanowili 60 proc. mieszkańców. Do Iłży, jaką znał przyjeżdżający tu Bolesław Leśmian, jego krewni Sunderlandowie, czyli właściciele ogrodu - Malinowego Chruśniaka, ukochana Dora Lebenthal… Kinder Jorn tworzą doświadczeni muzycy: Kaja Mianowska - skrzypaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka, absolwentka UMFC w Warszawie i AM w Krakowie (wokal), Arad Emamgholi – urodzony w irańskim Kurdystanie perkusista (daf, tombak), Sebastian Wypych – kontrabas i Piotr Kopietz - multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor, absolwent AMFC w Warszawie (akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne). Początek koncertu przy ul. Podzamcze 38 o godz. 18. Wstęp wolny. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w siedzibie PIK-u przy ul. Jakubowskiego 5.