Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co będzie się działo w weekend?

Co będzie się działo w weekend?

Piątek, 8 września

Wystawa Karoliny Falkiewicz. Bibliotece Szósta Strona (Filia nr 6 MBP; ul. Kusocińskiego 13) zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy kolaży „Działania poboczne” Karoliny Falkiewicz. Karolina Falkiewicz – plastyczka i fotograficzka, ukończyła działania multimedialne na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, studia podyplomowe z fotografii na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie i na Wydziale Sztuki UMCS w Lublinie. Zajmuje się edukacją artystyczną, prowadzi liczne warsztaty z zakresu sztuk wizualnych i ekologii. Wstęp wolny.

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim. O godz. 19 Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim, dotycząca najnowszej książki „Milagro”, poświęconej Kubie. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach. Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora siesty” w Radiu Nowy Świat. Miejsce: ul. Parkowa 1. Wstęp wolny.

Sobota, 9 września

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Narodowe Czytanie w ogrodzie. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza o godz. 14 do bibliotecznego ogrodu przy ul. Piłsudskiego na Narodowe Czytanie. W tym roku będziemy czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Czytanie urozmaicone zostanie występem zespołu Sea Salt, który specjalnie z tej okazji przygotuje utwór „Ty pójdziesz górą”.

Kino letnie na osiedlu Idea. Amfiteatr i Unidevelopment S.A. zapraszają o godz. 19 na plenerowy pokaz filmu przy ul. Listopadowej 19. Zaprezentowany zostanie film „Lena i Śnieżek”. Zawiera on w sobie elementy kina familijnego, przygodowego oraz komedii, jest więc idealną propozycją, żeby obejrzeć go całą rodziną. „Lena i Śnieżek” to niezwykle ciepła opowieść o nieśmiałej nastolatce i przygarniętym przez nią lwiątku. Udział w seansie stwarza również okazję do porozmawiania o zaufaniu w rodzinie i o ochronie dzikich zwierząt. Podczas wieczoru serwowany będzie popcorn. Wstęp wolny.

Niedziela, 10 września

Finisaż wystawy „Sport Games”. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 12 na finisaż wystawy „Sport Games”. Będzie to ostatnia okazja do przyjrzenia się związkom sztuki i sportu, obecnym w pracach 34 artystów biorących udział w ekspozycji. Podczas finisażu zaprezentujemy publikację podsumowującą wystawę. Ekspozycja ma na celu pokazanie mnogości zjawisk we współczesnym sporcie, które są zauważalne przez artystów i przekute na język sztuki. Wstęp płatny: bilet ulgowy 5 zł, normalny 10 zł.

„Muzyka wielu kultur” w skansenie. Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza o godz. 17 do kościoła z Wolanowa na kolejny koncert z cyklu „ V spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur”. Tym razem będzie można posłuchać muzyki operowo-sakralnej w wykonaniu Grupy Wokalnej „Servi Domini Cantores” oraz dr. Emanuela Bączkowskego, który zagra na organach. Artyści zaprezentują    repertuar przygotowany specjalnie na potrzeby projektu. Zabrzmią m.in. utwory: Va, Pensiero (Guseppe Verdi), Ave Verum Corpus (Wolfgang Amadeusz Mozart), Ave Maria (Gaetano Donizetti). Muzyce towarzyszyć będzie poezja Cypriana Kamila Norwida w mistrzowskiej interpretacji Kazimierza Kaczora, znakomitego aktora teatralnego i filmowego. Dr hab. Sebastian Piątkowski opowie o historii radomskich kościołów.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Europejskie Dni Dziedzictwa w Orońsku. Centrum Rzeźby Polskiej otwiera    podwoje dla wszystkich zainteresowanych historią i kulturą. Wydarzenie „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” zaplanowano w godz. 12-18. W programie m.in. warsztaty wyszywania dla dorosłych „Tańcowała igła z nitką”, warsztaty plastyczne dla dzieci „Dworek 3D”, warsztaty tworzenia biżuterii: „Dworskie świecidełka” i warsztaty plastyczne „Kolekcja fantastycznych okazów przyrodniczych”. Opowiadacze z grupy Baśnie z Sześciu Stron Świata zapraszają na magiczną podróż do krainy duchów i legend, które ożywają w pałacowym parku, a Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych z Szydłowca - na naukę gry na instrumentach ludowych i warsztaty budowy burczybasów. Będzie także spotkanie z poezją Amelii Pruszak i możliwość zrobienia selfie w ministudiu fotograficznym stylizowanym na minioną epokę. Artystycznego uroku dodadzą bierki szachowe wykonane techniką druku 3D – uczestnicy rozegrają partię małymi rzeźbami. Uczestnicy wydarzenia stworzą też wspólny mural przed Muzeum Rzeźby Współczesnej. Udział w imprezie - po okazaniu bezpłatnego biletu (do pobrania w Księgarni Artystycznej w Muzeum Rzeźby Współczesnej).

Poniedziałek, 11 września

Czytanie Gombrowicza. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 18 na Scenę Kotłownia na kolejne czytanie Gombrowicza. Tym razem aktorzy zaprezentują aż trzy historie pełne błyskotliwego humoru: „Dramat baronostwa”, „Studnia” i „Filibert dzieckiem podszyty”. Co je łączy? Miłość, namiętność, zazdrość, a wszystko to podane w groteskowej i lekkiej formie. Dobra zabawa gwarantowana. Opowiadania zaprezentują: Joanna Zagórska, Piotr Kondrat, Mateusz Michnikowski i Michał Węgrzyński. Opiekę reżyserską sprawuje Lena Frankiewicz. Po czytaniu - rozmowa z reżyserem oraz aktorami o tekście i nie tylko. Wstęp – 1 zł. Bilety do nabycia w kasie teatru, na stronie www i przed samym wydarzeniem.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy