Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 1 czerwca 2026 15:48
Reklama

Dzień Dziecka w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu

Na dzieci czekało zwiedzanie i możliwość obserwowania tego, jak od środka wygląda zajezdnia miejskiej spółki. Było wiele ciekawostek dotyczących firmy i tyle samo atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach Radomia.
Dzień Dziecka w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu

Autor: Patryk Chruślak

Z okazji Dnia Dziecka, MPK w Radomiu gościło radomskich przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 8. im. Króla Maciusia. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, jak miejska spółka wygląda i funkcjonuje od środka. Głównym celem wydarzenia była edukacja najmłodszych połączona z promocją ekologii i transportu publicznego. 

Dla przedszkolaków atrakcje rozpoczęły się jednak jeszcze przed dotarciem do zajezdni. Już od samego rana niecierpliwie czekały nie tylko na zwiedzanie, ale i na samą podróż, którą odbyły jednym z miejskich autobusów. 

Przejazd autobusem był dużym przeżyciem, bo nie wszystkie dzieci tymi autobusami jeżdżą na co dzień. Dzięki temu mogły zobaczyć, jak wygląda bezpieczne wsiadanie do autobusu, co należy zrobić, gdy do tego autobusu wsiadamy – że trzeba skasować bilet – i każde dziecko bilet skasowało. Niektóre dzieci nie wiedziały, jak to zrobić, bo nie korzystają z komunikacji. Myślę, że taka praktyczna wycieczka była bardzo potrzebna i pokazała dzieciom, jak odnaleźć się w komunikacji miejskiej

– mówi Kamila Maroszek, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 8 im. Króla Maciusia w Radomiu.

W trakcie samego zwiedzania zajezdni MPK zaprezentowano pracę mechaników i myjni autobusowej, a także ładowanie autobusów elektrycznych i gazowych. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć autokary, którymi na co dzień przewożone są radomskie drużyny sportowe. Dodatkowo dzieci zostały zapoznane z zaletami, jakie niesie ekologiczna komunikacja miejska oraz podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z komunikacji autobusowej

Dziś spełniamy marzenia wielu małych Radomian, którzy chętnie oglądają zawsze duże pojazdy, a takimi są bez wątpienia autobusy. Przy okazji uczymy ich ekologicznego spojrzenia na komunikację miejską, pokazujemy procesy ładowania autobusów elektrycznych, czy tankowania autobusów gazowych. Dziś nasi najmłodsi mogą również zobaczyć jak kiedyś jeździło się komunikacją miejską, a wszystko za sprawą podziwiania zabytkowego Ikarusa

– mówi Piotr Szprendałowicz, dyrektor zarządzający MPK w Radomiu.

Dzień Dziecka w zajezdni MPK w Radomiu był nie tylko okazją do wyrobienia w dzieciach nawyku właściwego korzystania z komunikacji miejskiej, ale sprawił również, że najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje jedna z najbardziej strategicznych miejskich spółek.

Zobaczcie również: 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama