Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 11 czerwca 2026 22:06
Reklama

Rusza remont ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Powstanie też nowy chodnik

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na wymianę nawierzchni na ulicy 25 Czerwca. Prace obejmą odcinek od ulicy Słowackiego do ulicy Struga, a także fragment ulicy Słowackiego - od 25 Czerwca do wiaduktu.

Oprócz remontu jezdni zaplanowano również budowę nowego chodnika. Powstanie on na odcinku od skrzyżowania ulic 25 Czerwca i Żeromskiego do przystanku autobusowego znajdującego się pomiędzy ulicami Skłodowskiej-Curie i Kelles-Krauza.

- Zdajemy sobie sprawę, że ulica 25 Czerwca to jedna z głównych arterii naszego miasta, stąd decyzja o tym, żeby te remonty wykonywać w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest zdecydowanie mniejsze - powiedział Łukasz Kościelniak, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu

Niedogodności związane z remontem ograniczone będę do minimum, ale mimo tego mieszkańcy i kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. W czasie prowadzonych prac możliwe będą zwężenia jezdni oraz czasowe zmiany organizacji ruchu , szczególnie w godzinach szczytu. Niewykluczone są także chwilowe wyłączenia poszczególnych pasów ruchu.

Szczegółowy harmonogram i sposób prowadzenia robót będą znane dopiero po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy.

- Chcemy, żeby wszystkie prace były wykonane w okresie wakacyjnym, tak żeby tych utrudnień było jak najmniej - mówił Łukasz Kościelniak, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Przetarg potrwa do 28 maja. Miasto zakłada, że roboty zostaną wykonane w czasie wakacji i potrwają około dwóch–trzech miesięcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

inżynier 16.05.2026 17:15
To zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto ale mieszkańcy wybrali pajaców to teraz mają co chcieli. Ten remont 25 Czerwca to kpina. Nawet to że odcinek między Słowackiego a Żeromskiego był niedawno remontowany kapitalnie. Ulicy od Żeromskiego do Struga potrzebny jest Kapitalny remont z przebudową kanalizacji

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
..... 15.05.2026 20:45
Wierzbicka kiedy?

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
rad 15.05.2026 20:16
Czyli nie będzie przebudowy ul 25 czerwca, planowanej do wykonania po zakończeniu modernizacji odcinka od ronda przy PKS do ul Słowackiego

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Reklama