34. finał WOŚP w Radomiu – plan na niedzielę
– To już 34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kolejny raz Radom gra bardzo głośno – mówi Bartosz Bednarczyk, wiceprezydent Radomia oraz szef Radomskiego Sztabu WOŚP. – Za organizacją finału stoi ponad setka osób w sztabie i setki wolontariuszy, którzy wyjdą na ulice miasta.
Główne wydarzenia finału odbędą się w niedzielę na Rynku. Koncert rozpocznie się o godzinie 14.30, nietypowo – bo od występu gwiazdy. Jako pierwszy na scenie pojawi się Sidney Polak. Po nim zagrają radomskie zespoły: Noora, Skylark, Hollow, 3po3 oraz Scream. O godzinie 20.00 zaplanowano „Światełko do Nieba” w formie pokazu laserowego, a finał koncertów zakończy taneczna impreza z DJ Mrówką.
Równolegle w Kamienicy Deskurów, w Centrum Organizacji Pozarządowych – od godziny 13.00 odbywać się będzie Finał WOŚP dla Dzieci, z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych.
– Wszyscy wiemy, że Polska ma największą i najgłośniejszą orkiestrę świata. Tak samo głośno gramy w Radomiu. Jako samorząd województwa mazowieckiego co roku włączamy się w finał jako partner wydarzenia, wspierając je finansowo. Zależy nam na tym, aby radomski finał był mocnym, kulminacyjnym punktem początku nowego roku – podkreśla Dawid Ruszczyk, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu. – Zachęcam wszystkich do wrzucania nawet najmniejszego grosza do puszek, a tych, którym nie jest po drodze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, proszę po prostu, aby nie przeszkadzali – dodaje.

Miasto Radom również aktywnie włącza się w organizację finału.
– Radom gra z WOŚP na wielu poziomach – organizacyjnym, finansowym i symbolicznym – mówi sekretarz Radomia, Rafał Górski. – Przedstawiciele władz miejskich będą kwestować na ulicach, a ja osobiście wezmę udział w biegu „Policz się z Cukrzycą”. Samorząd przekaże również na aukcje ciekawe propozycje, m.in. wspólne morsowanie z wiceprezydent Martą Michalską-Wilk oraz wspólny lunch z wiceprezydent Katarzyną Kalinowską – podkreśla.
Imprezy towarzyszące – sport, emocje i pomaganie
Policyjny turniej siatkówki
Po raz pierwszy oficjalnie w WOŚP włączają się radomscy policjanci. W sobotę w Szkole Podstawowej nr. 31 przy ul. Białej 6 odbędzie się turniej piłki siatkowej.
– To inicjatywa zrodzona w środowisku policyjnym, a w turnieju zagra 13 drużyn – mówi Dariusz Brzezicki z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. – Podczas wydarzenia będziemy licytować m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego autografem.
Czarni Radom grają dla WOŚP
Klub WKS Czarni Radom po raz kolejny łączy sportowe emocje z pomaganiem. W sobotę o godz. 16.30 w Radomskim Centrum Sportu odbędzie się ligowy mecz Pierrot Czarni Radom z Nowak Mosty MKS Będzin.
– To nie będzie zwykłe spotkanie ligowe – połączymy sportowe emocje z pomaganiem – mówi Sylwia Sułkowska, prezes zarządu WKS Czarni Radom S.A. – Bilety w symbolicznej cenie 5 zł można kupić przez internet na platformach Empik Bilety i Going.pl, a także w kasach Radomskiego Centrum Sportu, które zostaną otwarte na godzinę przed wydarzeniem, od 15.30. – Na najmłodszych – i nie tylko – czekać będzie strefa zabawy z dmuchańcem i trampoliną od firmy Kocham Skakać oraz animatorami z Cube Fitness – dodaje. – Połączmy sportowe emocje z pomaganiem i pokażmy, że Radom walczy do końca, nie tylko na boisku.

Motoryzacyjny WOŚP z Drift Jedlińsk
Miłośnicy motoryzacji spotkają się na parkingu obok Leclerca, przy ul. Toruńskiej, gdzie od godziny 9.00 rozpocznie się motoryzacyjny finał WOŚP.
– Będzie drift, wystawa samochodów, atrakcje dla dzieci oraz możliwość przejazdu autem driftowym w roli pasażera – zapowiadają organizatorzy z Drift Jedlińsk. – To już trzecia edycja naszej akcji i chcemy, aby na stałe wpisała się w finał WOŚP w Radomiu.
– Serca Radomian – zarówno tych bardziej zmotoryzowanych, jak i nie – na pewno zapłoną – podkreśla Maciej Kaczyński z Drift Jedlińsk. – Dostarczymy emocji, których na co dzień trudno doświadczyć, a przede wszystkim wspólnie wesprzemy tak ważną inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Bieg „Policz się z Cukrzycą”
Bieg „Policz się z Cukrzycą” tradycyjnie połączy sport z działalnością charytatywną. W Parku Kościuszki odbędzie się indywidualny bieg dla każdego – od dzieci po doświadczonych biegaczy.
– Biegamy na pętli jednokilometrowej przez cztery godziny, każdy może wejść na trasę w dowolnym momencie i zakończyć, gdy poczuje, że wystarczy – mówi Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom!. – Mamy już ponad 400 zapisanych osób i spodziewamy się, że do startu stanie około 500 uczestników.
Po biegu tradycyjnie czeka ciepły posiłek i herbatka na trasie. – Chcemy, żeby impreza miała serdeczną i koleżeńską atmosferę – dodaje Kraska.

Aukcje WOŚP – sztuka, sport i wyjątkowe doświadczenia
Ważną częścią finału są również aukcje internetowe na portalu Allegro.
– Mamy już ponad 50 aukcji, a wśród nich dzieła sztuki, zestawy survivalowe, vouchery, a nawet projekt okładki płyty – mówi Karolina Przybyska z Hufca ZHP Radom-Miasto, koordynatorka aukcji. – Linki do licytacji są dostępne na naszych mediach społecznościowych.
Dochód z aukcji zostanie doliczony do kwoty zebranej przez wolontariuszy podczas finału.
Ponad 300 wolontariuszy na ulicach Radomia
W niedzielę na terenie całego miasta kwestować będzie blisko 300 wolontariuszy.
– Każdy wolontariusz posiada identyfikator z numerem sztabu 801, zdjęciem oraz QR-kodem do e-puszki – wyjaśnia Aleksandra Gierwatowska, koordynatorka wolontariuszy. – Nie ma wymówki, że nie mamy gotówki – wystarczy zeskanować kod telefonem – dodaje Bartosz Bednarczyk.
Puszki są zabezpieczone banderolami, a bezpieczeństwa wolontariuszy pilnować będzie policja.
















Napisz komentarz
Komentarze