Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 07:15
Reklama

Moya Radomka liderem Tauron Ligi! Pewne domowe zwycięstwo radomianek z #VolleyWrocław

W drugiej kolejce Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom pewnie pokonały u siebie #VolleyWrocław 3:0 i objęły fotel lidera tabeli!
Moya Radomka liderem Tauron Ligi! Pewne domowe zwycięstwo radomianek z #VolleyWrocław

Autor: cozadzien.pl / Piotr Nowakowski

W drugiej kolejce w hali Radomskiego Centrum Sportu spotkały się dwie drużyny, które po pierwszej serii gier były na czele tabeli Tauron Ligi. Wrocławianki były liderkami, ale wyprzedzały Radomkę jedynie lepszym bilansem małych punktów.

Podopieczne Jakuba Głuszaka przystąpiły do tego spotkania osłabione brakiem atakującej Moniki Gałkowskiej, która nie mogła zagrać ze względu na uraz. W wyjściowym składzie zastąpiła ją Wiktoria Szumera. 

Początek seta otwarcia to wymiana ciosów, nawet z lekkim wskazaniem na wrocławianki, które w pewnym momencie prowadziły już różnicą trzech punktów (6:9). Gospodynie jednak szybko opanowały sytuację, najpierw doprowadzając do remisu, a potem wychodząc na prowadzenie (14:13). Nic wtedy nie zapowiadało tego, co wydarzy się w dalszej części tej partii. Znakomite serie w polu serwisowym, najpierw Weroniki Szlagowskiej, a potem Martyny Piotrowskiej pozwoliły Radomce odjechać z wynikiem (22:14). Finalnie podopieczne Jakuba Głuszaka wygrały do 16. 

W drugim secie gra bardzo długo nie układała się po myśli miejscowych. To wrocławianki były stroną przeważającą i w pewnym momencie prowadziły już 16:10. Radomka jednak nie zamierzała odpuszczać. Podopieczne Głuszaka włączyły wyższy bieg i zaczęły odrabiać straty. Znowu kluczowa okazała się zagrywka. I znowu przy serwisie Szlagowskiej i Piotrowskiej gospodynie seryjnie punktowały, a w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając do 23. 

Choć na początku trzeciego seta Radomka osiągnęła trzypunktową przewagę (8:5), to potem gra się wyrównała i wynik oscylował w granicach remisu (18:18). Końcówka jednak ponownie należała do miejscowych, które w decydujących momentach wypunktowały rywalki z Dolnego Śląska wygrywając finalnie 25:20, a w całym meczu 3:0!

Po dwóch kolejkach Radomka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Tauron Ligi i ma na koncie sześć "oczek". W trzeciej serii gier podopieczne Jakuba Głuszaka zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Commerceconem Łódź w poniedziałek, 27 października o godz. 17.30. 

Moya Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:0 (25:16, 25:23, 25:20)
Radomka: Petrenko 6, Szumera 7, Lengweiler 10, Szlagowska 8, Piotrowska 9, Garita 4, Niemcewa (libero) oraz Plaga 3, Dąbrowska.
Volley: Łazowska 2, Wąsiakowska 2, Dapić 16, Lemire 6, Frenkewicz 10, Dróżdż 6, Lutsenko (libero) oraz Garncarz.. 

Sędziowie: Mirosław Pałka i Patryk Wierzbowicz.

MVP: Martyna Piotrowska (Radomka).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama