Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 08:51
Reklama

Dlaczego pociąg "Słoneczny" nie pojedzie z Radomia?

Koleje Mazowieckie po raz kolejny uruchamiają pociągi "Słoneczny" i "Słoneczny Bis", które pojadą nad morze. Niestety, stacją początkową znowu będzie Warszawa. Dlaczego nie Radom?
Dlaczego pociąg "Słoneczny" nie pojedzie z Radomia?

Źródło: fot. KM

Pociąg "Słoneczny" relacji Warszawa - Gdynia - Ustka zostanie uruchomiony 22 czerwca i będzie kursował do 1 września. "Słoneczny Bis" natomiast pojedzie z Warszawy do Gdyni 6 i 7 lipca (Open'er festiwal) oraz 15 i 18 sierpnia (długi weekend).

Po ogłoszeniu trasy, wielu mieszkańców Radomia pytało, dlaczego oba pociągi będą miały stację początkową w Warszawie, a nie w południowej części województwa mazowieckiego. Pytania skierowaliśmy do Biura Prasowego Kolei Mazowieckich.

- Wydłużenie relacji pociągu "Słoneczny" związane byłoby z koniecznością zabrania wagonów piętrowych z innych tras, które obecnie są wykorzystywane do uruchamiania połączeń przyspieszonych. Ponadto stacja Radom nie jest przygotowana do obsługi technicznej składów - informuje Biuro Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

Bilety na pociąg "Słoneczny" będą dostępne w sprzedaży od 16 czerwca.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama