W miniony czwartek wbito symboliczną łopatę pod rozpoczęcie inwestycji. Jak tłumaczył burmistrz Lipska, Jacek Wielorański, mieszkańcy czekali na nią od wielu lat. - Ta dokumentacja zmieniała się wielokrotnie, ale dzięki dobrej współpracy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkim, samorządem województwa mazowieckiego i osobistemu zaangażowaniu pana marszałka Rafała Rajkowskiego doszliśmy do finału i dzisiaj możemy cieszyć się, że jesteśmy po przetargu - mówi Wielorański.
- Staraliśmy się umieścić w projekcie wszystko to, co jest potrzebne do tego, żeby podnieść komfort poruszania się po niej. Powstanie chodnik wzdłuż drogi, będzie też robione odwodnienie, co ma duże znaczenie dla tego odcinka. Do tego oświetlenie i zatoczki autobusowe w miejscach do tego wyznaczonych - wyjaśnia Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Inwestycja będzie kosztowała blisko 12 mln zł. Gmina Lipsko pokryła koszty dokumentacji przetargowej. Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego zaznacza, że już wkrótce powinny się rozpocząć prace przy budowie nowej drogi wojewódzkiej nr 747. - Będziemy budować nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 747 za ponad 0,5 mld zł. To nie przerwało naszych prac, cieszę się, że MZDW podjęło decyzję, że nawet jeśli ta droga stanie się drogą powiatową to oddamy ją w dobrym standardzie dla mieszkańców i kierowców - zapewnia Rajkowski.
Prace mają potrwać 12 miesięcy, a ich zakończenie zaplanowano na marzec 2024 r.















Napisz komentarz
Komentarze