Maciej Klimek zanotował fantastyczny rezultat podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Drzonkowie. Właśnie tam odbyły się najważniejsze tegoroczne zawody w kraju. Organizatorzy rozdali medale w pięciu konkurencjach tj., trójboju nowoczesnym do lat 17 oraz pięcioboju nowoczesnym: U18, U21, U23 i seniorach.
Poza zawodnikami z Polski w mistrzostwach gościnnie rywalizowali również Niemcy, a także Czesi. Wszystkich ich swoją formą przyćmił radomianin.
Klimek od samego początku pokazał, że trzeba się będzie z nim liczyć nie tylko w kat. młodzieżowych, ale i wśród seniorów! To właśnie on triumfował w wyścigu pływackim na dystansie 200 m., wyprzedzając m.in., trzeciego w zmaganiach Łukasza Gutkowskiego, który reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
W szermierce, czyli kolejnej dyscyplinie pięcioboju Klimek zajął wysokie drugie miejsce ustępując jedynie Maciejowi Dukielskiemu. Podopieczny Marcina Fokta z Victorii zanotował również świetny rezultat na parkurze i do ostatnich dwóch konkurencji przystępował z pozycji lidera mistrzostw trzech kat. wiekowych.
Walka o medale rozegrała się na trasie biegu ze strzelaniem. Prowadzenia od startu do mety utrzymywał Klimek dzięki czemu został najmłodszym w historii mistrzem kraju seniorów!
Wyniki:
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do lat 23)
Złoty medal-Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Srebrny medal- Kamil Kasperczak ZKS Drzonków
Brązowy medal- Łukasz Gutkowski Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia
Kategoria do lat 21 (open)
Złoty medal- Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Srebrny medal- Kamil Kasperczak
Brązowy medal- Jakub Rogowicz UKS „G-8” Bielany
Kategoria do lat 18 (open)
Pierwsze miejsce- Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
Drugie miejsce- Tim Leh Niemcy
Trzecie miejsce- Moritz Klinkert Niemcy















Napisz komentarz
Komentarze