Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 15:59
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Coraz więcej pożarów w lasach

W związku z rosnącą liczbą pożarów w lasach od wtorku leśnicy rozpoczęli dyżury w punktach alarmowo-dyspozycyjnych na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.


Wystarczyło kilka ciepłych i słonecznych dni, a w lasach na terenie regionu radomskiego odnotowano coraz większą liczbę pożarów. Obecnie na obszarze całej radomskiej dyrekcji występuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Na tę trudną sytuację nakłada się plaga wypalania łąk i nieużytków. Często zdarza się, że ogień pod wpływem porywów wiatru przenosi się na tereny leśne. Statystyki pożarowe są alarmujące. Od początku marca odnotowano 14 pożarów lasów. Na szczęście ogień szybko udało się zlokalizować i ugasić.

Aby jak najszybciej wykryć źródła ognia, leśnicy rozpoczęli dyżury w punktach alarmowo-dyspozycyjnych całej RDLP w Radomiu. 43 wieże obserwacyjne pokrywają teren całej jednostki. Wsparciem są samoloty Dromader, stacjonujące na lotniskach w Piastowie i Masłowie. Leśnicy ściśle współpracują w zakresie akcji gaśniczych ze Strażą Pożarną. Prowadzona jest również kampania „Świadomi zagrożenia” mająca na celu zmniejszenie liczby pożarów w lasach.

W przypadku zaobserwowania ognia w lesie, należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby ratownicze (telefony alarmowe: 112 lub 998).


Podziel się
Oceń

Reklama