Reklama
Chcą przebudować ulicę Tartaczną
- 05.10.2012 11:50
[gallery id=135]
Niezbędny do rozpoczęcia inwestycji projekt przebudowy Tartacznej jest już prawie gotowy. Jego opracowanie sfinansowali przedsiębiorcy działający przy tej ulicy. Od lat w tym rejonie miasta znajduje się wiele hurtowni, którym najbardziej zależy na tym, żeby stworzyć przejazd dla samochodów między Wierzbicką a Młodzianowską.
- Inwestycja będzie kosztowna, szacujemy, że pochłonie około 11 mln zł. Najpoważniejszymi pozycjami w kosztorysie będą przebudowy sieci ciepłowniczej, wodociągowej i sanitarnej - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Budżet miasta nie jest w stanie udźwignąć samodzielnie tak dużego zadania, dlatego trwają rozmowy z inwestorami poszczególnych sieci w sprawie partycypowania w kosztach tej inwestycji.
- Planujemy objęcie przebudową całej Tartacznej, z wyjątkiem skrzyżowania z Wierzbicką, która jest drogą wojewódzką. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w latach 2013-2014 - mówi Dariusz Dębski.
Reklama













