Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 20 grudnia 2025 16:46
Reklama

Nowe radiowozy

Radomscy i grójeccy policjanci mają nowe radiowozy. Skoda Superb i Skoda Scala wyjechały już na drogi.
Nowe radiowozy

Źródło: fot. policja Radom, wideo policja Grójec

Do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu trafił radiowóz Skoda Superb. Jest on wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia biegów i napęd 4x4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. - Zakup oznakowanych radiowozów przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - informuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

Natomiast do policjantów z grójeckiej drogówki trafił radiowóz Scoda Scala. Jest ona wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG. - Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. - Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne.

 

 

Policjanci otrzymali nowe radiowozy z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama