Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co będzie się działo w weekend?

Co będzie się działo w weekend?

Piątek, 25 sierpnia

Koncert mis tybetańskich

MOK Amfiteatr zaprasza o godz. 18 na ul. Śniadeckich 2. Udział w wydarzeniu to sposób na głęboki relaks i podróż w głąb siebie. Rozświetlające półmrok światło świec, zapach kadzidła i kojące dźwięki, które przenikają duszę i ciało dobroczynną wibracją. W tak przyjaznym, przyjemnym otoczeniu można się po prostu położyć na macie i dać się otulić zapachami i dźwiękami wokół. A to wszystko sprawi, że po sesji uczestnicy poczują się odprężeni i napełnieni pozytywną energią. Warto zabrać karimatę, poduszkę, ulubiony kocyk, wodę – będą także przygotowane zapasowe karimaty. Przewidziany jest również mały poczęstunek. Bilety w cenie 35 zł dostępne na www.biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (płatność gotówką). W miejscu wydarzenia nie ma możliwości kupna biletu.

Koncert orkiestr wojskowych

To jedna z imprez towarzyszących Międzynarodowym Pokazom Lotniczym Air Show Radom 2023. O godz. 18 sprzed klasztoru ojców bernardynów przemaszeruje ul. Żeromskiego na pl. Jagielloński Orkiestra Wojskowa w Radomiu. Z kolei Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu na pl. Jagielloński przejdzie z pl. Corazziego. Koncert z pokazem musztry paradnej rozpocznie się o godz. 18.30.

Gala Radom Fashion Show

O godz. 21 Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza na pl. Corazziego na galę XI edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu dla projektantów mody, ubioru, galanterii i obuwia. Konkurs  ma charakter otwarty i jest adresowany do projektantów, przedstawiających kolekcje autorskie, niewdrożone do produkcji masowej. Obejrzeć będzie można ok. 10 kolekcji finałowych, wybranych w wyniku preselekcji. W pokazie gościnnym zaprezentuje się radomska marka Bezale, stawiająca na wizjonerskie i nieszablonowe projekty z naturalnych materiałów. Zwycięzcy wyłonieni zostaną podczas obrad jury odbywających się na żywo. Będzie też koncert towarzyszący gali finałowej Radom Fashion Show - Mika Urbaniak & Victor Davies „The Beatles i nie tylko...”. Hipnotyzujący głos Miki, zaskakujące aranżacje Victora, energetyczne brzmienia, unikalne interpretacje, wykwintna mieszanka stylów. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje The Beatles oraz hity światowego popu w niecodziennych aranżacjach (jazz, pop, elektro). Wstęp  wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Koncert na zamku w Iłży

Podczas koncertu „Zaczarowany dziedziniec” usłyszymy melodie z filmów, bajek i seriali: „Piraci z Karaibów”, „Śniadanie u Tiffaniego”, „Trędowata”, „La La Land”, „Pearl Harbor”, „Grease”, „Ogniem i mieczem”, „Piękna i bestia”, „07, zgłoś się”, „Bridgertonowie” i wiele innych. Te ikoniczne utwory zabrzmią w nowych aranżacjach na instrumentach smyczkowych, fortepianie i perkusji. Wykonawcy: Milena Kusztal – śpiew, Damian Suchożebrski – śpiew, Julia Mazur – I skrzypce, Marta Klimek – II skrzypce, Ewelina Dąbrowska – altówka, Aleksandra Kowal – wiolonczela, Michał Pogoda – kontrabas, Rafał Hołub – fortepian i Łukasz Salitra – perkusja. Początek koncertu na zamku w Iłży o godz. 19.30. Cena biletu - 45 zł.

 

Sobota, 26 sierpnia

Koncert na Idalinie. Dom Kultury Idalin zaprasza o godz. 18.14 na koncert „Wiosenne czarowanie”. Wstęp wolny.

Radom tańczy - salsa kubańska

O godz. 20 pl. Corazziego zostanie ponownie opanowany przez miłośników tańca. W programie wieczoru zaplanowano występ Izabeli Torres wraz z tancerzami. Dodatkowo przeprowadzone zostaną warsztaty podstawowych kroków salsy. Wieczór uświetni występ bębniarskiej grupy Otwarty Teatr Perkusyjny, działającej w Amfiteatrze. Scenografią do tego klimatu będą samochody amerykańskie z lat 60., które są charakterystyczne dla Kuby. Całość wieczoru będzie dopełniała muzyka grana przez DJ-a. Wstęp wolny.

Ulica Teatralna

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

To już ostatni spektakl w ramach tegorocznej edycji Ulicy Teatralnej. O godz. 20 na pl. Jagiellońskim pojawi się Teatr Biuro Podróży z Poznania ze spektaklem „Kaspar”. Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców, pojawia się niespodziewanie na placu w Norymberdze, powiedzieć potrafi tylko słowo „koń”. Umie się jeszcze podpisać. Kaspar nie wie, kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Jest zdany na dobrą lub złą wolę społeczności, w której się pojawił. Czy uda mu się przetrwać w społecznej strukturze? Przedstawiona w estetyce prostej ludowej opowieści przeniesionej w przeszłość  historia Kaspara pokazuje, jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania społeczności. Jest to spektakl niezwykle współczesny i jakże „polski”. Reżyseria: Paweł Szkotak. Obsada: Bartosz Borowski – Kaspar, Jakub Henke, Łukasz Kowalski, Maja Osińska, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Karolina Wensierska, Tomasz Wrzalik. Muzyka: Jan Sebastian Bach – wykonanie Maciej Bator. Wstęp wolny.

 

Niedziela, 27 sierpnia

Niedziela na Rynku

Ostatnia już Niedziela na Rynku, zatytułowana „Języki świata”, poświęcona będzie wszystkim czterem żywiołom: ogniowi, ziemi, powietrzu i wodzie. W godz. 14-19 Resursa Obywatelska zaprasza na wydarzenia pełne kolorowych i artystycznych wrażeń. Główna atrakcja to Festiwal Kolorów, czyli wyrzuty w górę kolorów holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Pokazy i warsztaty naukowe związane z czterema żywiołami oraz zajęcia artystyczne uzupełnią ofertę spotkania. Wstęp wolny.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy