Głosowanie odbywało się w 16 obwodowych komisjach referendalnych w godzinach od 7.00 do 21.00. Aby referendum było wiążące, do urn musiało pójść co najmniej 3934 mieszkańców. To 3/5 liczby osób, które uczestniczyły w wyborach burmistrza 21 kwietnia 2024 roku, gdy zagłosowało 6556 wyborców.
Frekwencja okazała się jednak znacznie niższa od wymaganej. Karty do głosowania wydano 1273 osobom, co przełożyło się na frekwencję na poziomie 9,53 proc. Oddano 1259 głosów ważnych. Za odwołaniem burmistrza opowiedziało się 1210 osób, natomiast przeciw było 49 głosujących.
Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że referendum jest nieważne, ponieważ uczestniczyło w nim mniej niż 3/5 liczby wyborców biorących udział w wyborze odwoływanego organu. Oznacza to, że Łukasz Miśkiewicz pozostaje na stanowisku burmistrza Pionek.
Zobacz także:



Napisz komentarz
Komentarze